به درخواست سپاه ثارالله و به دستور وزارت کشور حکم به انحلال جمعیت خیریه امام علی داده شد

جمعیت خیریه  امام علی که  یکی از بزرگ‌ترین موسسات خیریه غیردولتی در ایران ابود طی حکمی از سوی وزارت کشور  منحل شد.

وزارت کشور  طی شکایتی از دادگاه خواسته بود که این جمعیت را که به طور عمده در نقاط محروم جنوب پایتخت فعالیت‌های انسان دوستانه انجام می‌داد منحل کند.تعطیلی جمعیت امام علی تداوم نگرشی در حاکمیت است که با هر تشکل مردم‌ نهادی که وابستگی مستقیم به حکومت نداشته باشد، مخالف است

سعید دهقان، وکیل حقوقی نیز تایید کرده است که جمعیت خیریه امام علی با حکم دادگاه منحل خواهد شد.

این نهاد خیریه که در ۱۶ استان ایران نمایندگی دارد معمولا اسامی مذهبی برای برنامه‌های خود انتخاب می‌کند

جمعیت خیریه  امام علی نیز با انتشار پیامی در توییتر ضمن تایید این خبر نوشته است  که حکم دادگاه بدوی به این نهاد مردمی ابلاغ شده است.

جمعیت خیریه  امام علی سال ۱۳۸۴ از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفته است. و  یکی از بزرگ‌ترین موسسات خیریه غیردولتی در ایران است این نهاد بیش از ۱۰ هزار همکار داوطلب در استان‌های مختلف این کشور دارد

این موسسه کودک‌آزاری، ازدواج کودکان، کودکان کار و اعتیاد در میان کودکان از مواردی است که این انجمن درباره آن همایش برگزار و اطلاع‌رسانی می‌کند.

۹ ماه پیش حکومت ایران به دستور سپاه پاسداران، همزمان با پلمپ دفتر این موسسه، شارمین میمندی‌نژاد موسس و دو نفر از مدیران دیگر آن بازداشت کردند  که به جز میمندی‌نژاد بقیه بعد از یک ماه با وثیقه آزاد شدند.

میمندی‌نژاد را به اتهام “توهین به علی خامنه ای ” و مرتضی کی‌منش و کتایون افرازه “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت کردند

همزمان روزنامه کیهان، سخنگوی علی خامنه ای،   جمعیت امام علی را به “ترویج خرافات و سیاه‌نمایی علیه انقلاب” و همچنین توهین به روح الله مینی متهم کرده بود. همچنین اعضای جمعیت امام علی به ارتباط با اسرائیل متهم شده بودند.

در حال حاضر فعالیت‌های این انجمن ادامه دارد. در تازه‌ترین حادثه طبیعی ایران در زلزله سی‌سخت که مردم محلی از روند امداد رسانی دولت گله دارند، این موسسه گزارشی میدانی از وضعیت زلزله‌زدگان در آن منطقه استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر کرده است.