به دستور استاندار تهران همه مراکز فروش غیر ضروری در پایتخت به تعطیلی کشانده شد که مفهوم برقراری قرنطینه دارد

استانداری تهران از تعطیلی کامل مراکز تجاری در تهران خبرداده و گفت: تنها فروشگاه‌های مایحتاج ضروری و داروخانه ها در تهران می توانند باز باشند.

محمد تقی زاده معاون عمرانی استانداری تهران در ادامه افزود:  تامین کنندگان مایحتاج ضروری شهروندان همانند فروشگاه های زنجیره ای شهروند و رفاه، سوپرمارکت ها، نانوایی ها، میوه فروشی ها، میادین تره بار و داروخانه ها تا ۱۵ فروردین اجازه فعالیت دارند .

وی افزود: انجام این طرح  با هدف خلوت شدن سطح شهر و ترغیب شهروندان به خانه ماندن انجام شده تا زنجیره شیوع کرونا ویروس قطع شود و نظارت بر حسن اجرای آن بر عهده شهرداری ها و اصناف گذاشته شده است.

وی در سخنانش نامی از حضور نیروهای انتظامی و سپاه برای کنترل این طرح نبرده است.

کیانوش جهانپور سخنگوی  وزارت بهداشت خبر داد که ۴۰% از مردم ایران یعنی حدود ۳۰ میلیون نفر در رابطه با ویروس کرونا غربالگری شدند .

در این میان فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیوز خبر داد: حدود ده هزار مورد مشکوک به کرونا به مراکز پزشکی بابل پذیرش شدند.

و بنا به یک گزارش دیگر، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز  با تایید ابتلای ۱۰۱ نفر دیگر به کرونا در این استان، گفت:  تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این استان به یک هزار و ۸۹۲ نفر رسید

در شبکه های اجتماعی نوشته شده که ۱۱ تن از چهره‌ های  ورزشی در ایران بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.در این خبرامده که  کانال‌های تلگرامی فدراسیون‌های ورزشی در دو ماه گذشته، پست‌های پر تعدادی درباره مرگ مسئولین یا پیشکسوتان ورزشی در استان‌های مختلف منتشر کرده‌اند.دلیل درگذشت آنها اعلام نمی‌شود و فدراسیون‌ها به صدور پیام تسلیت بسنده می‌کنند.

ششمین پزشک در بابل درگذشت . جامعه پزشکی بابل  افزایش آمار جان باختگان کورونا بین پزشکان استان مازندران ، را به دلیل نبود تجهیزات پزشکی و تخصصی استاندارد برای مقابله با  این بیماری دانسته و از وسایل تولیدات داخلی ساخت جمهوری اسلامی انتقاد کرده و آن را مطابق استاندارد سازمان بهداشت جهانی نمی دانند.

بنا به گزارش دیگر سپاهی حسین اسداللهی، از فرماندهان لشکر ۲۷ محمد رسول الله و مسئول ثبت نام و اعزام سپاهی‌های مدافع حرم به سوریه به علت کورونا مُرد.سپاه پاسداران علت مرگش را ناشی از ضایعات شیمیایی ذکر کرده‌اند.

همچنین گزارش شده که ۲ تن از  زندانیان سیاسی در اهواز و ۳ سرباز زندان به ویروس کرونا مبتلا شدند