به دستور حکومت اسلامی ایران، سرکردگان دو گروه تروریستی حزب الله لبنان و حماس در نوار غزه دیدار کردند

به دستور حکومت اسلامی ایران، سرکردگان دو گروه تروریستی حزب الله لبنان و حماس در نوار غزه، در دیداری تصمیم گرفتند برای شدت بخشیدن به مبارزه علیه اسرائیل، همکاری های بیشتری به عمل آورند و تلاش خود را هماهنگ سازند.

دیدار بین آخوند حسن نصرالله سرکرده حزب الله و اسماعیل هنیه سرکرده گروه حماس، در بیروت انجام گرفت و در آن، طرفین راه های تحکیم هر چه بیشتر همکاری علیه اسرائیل به گفتگو پرداختند.

حماس از هنگام بروز جنگ داخلی در سوریه، دفتر خود را از دمشق برچید و در سال های اخیر رژیم ایران به نصرالله دستور داد حماس را زیر چتر حمایت خود بگیرد و به آن اجازه دهد ستاد فعالیت خود را در بیروت برپا سازد.

این دیدار در شرایطی صورت گرفت که حزب الله با بحران انفجار در بندر بیروت و همچنین بحران اقتصادی و مساله کورونا روبرو می باشد و حماس نیز در غزه ابراز نگرانی کرده که کورونا به سرعت در آن سرزمین پیش می رود و جان افراد بیشتری را می گیرد.

حماس در روزهای اخیر تعرض علیه اسرائیل را متوقف کرده تا مبلغی بیش از بیست میلیون دلار کمک مالی که امیرنشین قطر هدیه کرده، بین اهالی غزه تقسیم شود.

با این همه، هنیه پس از دیدار با نصرالله تهدید کرد که گروه تروریستی او در غزه دارای موشک هایی می باشد که قادر است حتی شهر تل آویو در مرکز اسرائیل را هدف قرار دهد. هنیه گفت: تا هنگامی که محاصره دریایی و زمینی از جانب اسرائیل علیه غزه متوقف نشده، عملیات تعرضی علیه این کشور ادامه خواهد یافت.

حماس که علنا از نابودی اسرائیل سخن می گوید، در صورت توقف محاصره از جانب اسرائیل، غزه را به کانون فعالیت های تروریستی رژیم ایران مبدل خواهد ساخت و موشک های پیشرفته تری که رژیم ایران در اختیار دارد، در غزه مستقر خواهد شد و یک خطر جدی برای امنیت اسرائیل به وجود خواهد آورد.

در دیداری که بین سرکردگان حزب الله و حماس در بیروت انجام گرفت، حسن نصرالله گفت که گروه او خود را برای سومین دور جنگ با اسرائیل آماده می سازد.