به دستور خامنه ای، یک تروریست با سابقه شیعه در عراق ، به جانشینی سرکرده مقتول منصوب شد

عبدالعزیز در سال‌های آغازین فعالیت تشکیلاتی خود، مأمور اطلاعاتی سازمان بدر به ریاست “هادی العامری”بوده و روابط دیرینه با قاسم سلیمانی، داشته است

رسانه های عربی نوشتند فردی که جایگزین سردسته گروه تروریستی حزب الله عراق گردیده، یکی از باسابقه ترین چریک های وابسته به حکومت اسلامی ایران می باشد.

در این گزارش آمده است که به دستور علی خامنه ای  “عبدالعزیز المحمداوی” معروف به “ابو فدک المحمداوی” دبیرکل پیشین و عضو شورای کتائب حزب‌الله به عنوان رئیس ستاد این نیرو به جای شهید ابو مهدی المهندس انتخاب شد.

عبدالعزیز در سال‌های آغازین فعالیت تشکیلاتی خود، مأمور اطلاعاتی سازمان بدر به ریاست “هادی العامری”بوده و روابط دیرینه با قاسم سلیمانی، داشته است. 

وی به کمک “عماد مغنیه” از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان، قاسم‌سلیمانی و ابومهدی المهندس، کتائب (گردان‌های) حزب‌الله عراق را به عنوان گروه‌های ویژه و مجهز تشکیل داد.

هشام الهاشمی از تحلیلگران و کارشناسان سیاسی عراقی درباره عبدالعزیز المحمداوی (ابو فدک) می‌گوید : وی  روابط دیرینه‌ای با سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران داشته و از سال ۱۹۸۳ نیز همکاری سازمانی با سازمان بدر عراق داشته و به عنوان دستیار العامری ماموریت‌های اطلاعاتی را برای این سازمان انجام داده است.

المحمداوی در سال ۲۰۰۴ سلاح خود را تحویل نداد و برای مقاومت در برابر آمریکایی‌ها گروه‌های ویژه‌ای را با حمایت مالی حکومت ایران سازمان بدر تشکیل داد.

المحمداوی در این سال‌ها با حمایت تسلیحاتی از سوی رژیم ایران واحدهای حمله موشکی ایجاد کرد و بر تولید آنها به صورت محلی در عراق نظارت داشت.

 

سازمان الحشد الشعبی، تایید کرد که  ابو فدک المحمداوی معاون “فالح الفیاض”  رییس سازمان الحشد الشعبی شده‌ است.

8 دیدگاه‌

  1. خیلی جالبه امریکا با این همه جنایت کشتار مردم بیگناه دخالت در تمام کشورها نقش داشتن در ایجاد اشوب در تمام دنیا تروریست نیست ولی ایران وا کشورهای همسایه ایران برای دفاع از خاک خد تروریستند زنده باشند پایدار رهبر عزیز وا سپاه قدرتمند وا گروهای مقاومت در تمامی دنیا

Comments are closed.