به دنبال آغاز عملیات نظامی گسترده ترکیه در شمال سوریه، لاریجانی سفر به آنکارا را باطل کرد

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه ، که برای حضور در اجلاس پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد

با آغاز عملیات نظامی ترکیه علیه کردها در خاک سوریه ، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه ، که برای حضور در اجلاس پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه  در توئیتی نوشته است : عملیات” چشمه صلح ” توسط نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه علیه حزب کارگران کردستان و داعش در شمال سوریه آغاز شد. اهداف ما نابود کردن کریدور تروریستی است که آنها در تلاش هستند تا در مرزهای جنوبی ما ایجاد کنند و همچنین به ارمغان آوردن صلح و آرامش برای منطقه است.

حسن روحانی رییس جمهوری ایران در واکنش به آغاز عملیات ارتش ترکیه در شمال‌شرقی سوریه گفت: ما از کشور دوست و برادر خود ترکیه می‌خواهیم در مسیری که انتخاب شده، تجدیدنظر کند.

حسین، امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس ایران در امور بین‌الملل در واکنش به آغاز عملیات نظامی ترکیه در سوریه در توئیتی نوشت: عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه شرایط منطقه را پیچیده‌تر کرده و در تعارض با امنیت منطقه است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به هدف نشان دادن آمادگی رزمی خود  با شعار “یک هدف،یک گلوله”، دست به یک رزمایش از پیش اعلام‌نشده را در غرب و شمال‌غربی ایران زد.