به دنبال ابراز انزجار عمومی مردم، معصومه ابتکار فردی را برای دیدار با “دختر آبی” فرستاد

پس از آن که خودسوزی یک دختر ایرانی که مورد آزار و تهدید قوه قضائیه قرار گرفته بود، ایران را تکان داد، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و دستیارش را به بیمارستان فرستاد تا با دختری که به خودسوری دست زده و “دختر آبی” و یا “دختر هوادار تیم فوتبال استقلال” نامیده می شود، در بیمارستان ملاقات کرده و خود نیز در این باره نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشته است.

دختر آبی نام یکی از هواداران زن تیم استقلال است که هفته گذشته پس از حضور در ورزشگاه با لباس مردانه بازداشت و برایش حکم زندان صادر شده بود ووی  پس از اطلاع از این حکم خودسوزی کرده بود که به علت جراحات وارد امده هم اکنون با ۹۰ درصد سوختگی، در بیمارستان بستری است و در حال حاضر با کمک دستگاه تنفس می‌کند.

معصومه ابتکار در توئیتر خود نوشت: «دستیار من در بیمارستان حضور یافت و با خانواده گفت‌وگو کردند. بر اساس شواهد و ضرورت با ریاست قوه قضائیه مکاتبه شد به انتظار این که این رویه‌ها تکرار نشود.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی پیشتر ، اعلام کرد ه بود که یک زن در برابر یکی از واحدهای قضایی تهران خودش را آتش زده است.

سازمان حقوق بشری هەنگاو، گزارش داد که  دو شهروند اهل روستای ”انبە“ از توابع بخش ترگور ارومیە بە نام های ”صابر کمانی“ و ”کامران کمانی“ هر کدام  بە اتهام همکاری با حزب حیات آزاد کردستان (پژک) بە پنج سال زندان محکوم شدە اند.

این دو هم اکنون در زندان ارومیە دوران محکومیت خود را سپری می کنند.

محمد مقیمی، وکیل مدافع عباس‌ نوری شادکام، فعال اجتماعی،  که سه سال پیش توسط مامورین اطلاعات سپاه دستگیر شد به اتهامات اهانت به پیامبر، اهانت به حضرت داود نبی، حضرت زهرا، حضرت موسی و حضرت خدیجه به ۳۵ سال حبس (هر اتهام ۷ سال حبس که برابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، یکی از آنها قابل اجراست) و دو سال تبعید در نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان محکوم شده است.

به گفته فعالان حقوق بشر ایرانی زیاد بودن تعداد اتهامات فعالان مدنی، کارگری و اجتماعی دست قضات را برای صدور حکم حداکثر مجازات باز کرده است.

یک دیدگاه

  1. وقتی یکی از سه نفر قضات هیات مرگ بادادگاههای چند دقیقه ای چند هزار انسان را به گلوله بسته.چه انتظاری میتوان از او وهمچون او میتوان داشت؟؟؟؟؟

Comments are closed.