به دنبال بی اعتنایی رژیم به امور زیست محیطی، ایرنا گزارش داد: دو میلیون نخل خرما نابود شده است

حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نخل در بخش اروندکنار و حاشیه رودخانه اروند وجود دارد و هشت هزار کشاورز از آنها ارتزاق می‌کنند

خبرگزاری دولتی ایرنا، در ارتباط با از بین رفتن منابع طبیعی در آبادان نوشت : بیش از دو  میلیون نخل خرما در آبادان به علت عدم توجه مسوولان حکومت ایران در معرض نابودی است

ایرنا در ادامه نوشته است :  ۱۳ نهری که در محدوده شهر اروندکنار در نزدیکی آبادان بیش از دو میلیون نخل خرما را به شکل طبیعی آبیاری می‌کردند به نیزار تبدیل شده‌‌‌اند.

در ادامه این گزارش امده است که در اثر عدم توجه مسوولان دولتی  «تخلیه زباله‌های شهری» و «عدم لایروبی» این نهر‌ها به نیزار تبدیل شده اند

به گفته منابع محلی   قطع مکرر برق شبکه آبیاری که از سه ماه پیش در آبادان شروع شده و همچنان ادامه دارد، در حال حاضر یک میلیون نخل را در معرض خشک شدن قرار داده است.

احمد شهابی، یکی از نخلداران روستای «منیوحی» آبادان هم گفته که «از سه ماه گذشته با از کار افتادن ایستگاه‌های پمپاژ شبکه آبیاری وضعیت تامین آب نخل‌ها، بحرانی» شده است.

شهابی افزود: این منطقه پیش شروع جنگ حدود چهار میلیون نخل داشت که حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار اصله در جریان جنگ و در پی «بستن نهرهای سنتی»، «تاخیر در اجرای شبکه آبیاری جدید» و یا «شور شدن آب» از بین رفت.

به گفته شهابی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نخل در بخش اروندکنار و حاشیه رودخانه اروند وجود دارد و هشت هزار کشاورز از آنها ارتزاق می‌کنند.