به دنبال تهدیدهای رژیم ایران، اسرائیل به همه مراکز برون مرزی و جوامع یهودی دنیا دستور آماده باش داده است

با آن که بسیاری از آشنایان امور، حتی در داخل ایران بر این باورند که تهدیدهای حکومت ایران علیه اسرائیل یک روند همیشگی است که در گذشته نیز موفقیتی به دنبال نداشته، از شامگاه روز گذشته که خبر قتل محسن فخری زاده انتشار یافت و فرماندهان سپاه پاسداران زبان به تهدید گشودند، اسرائیل به همه موسسات برون مرزی و مراکز یهودی در سراسر جهان توصیه کرد بر هشیاری بیافزایند و تدابیر امنیتی را گسترش دهند.

فرض اسرائیل آن است که رژیم ایران نخواهد توانست در داخل این کشور به اقدامات آسیب رسانی بپردازد و اگر چنین قصدی داشته باشد، توسط گروه های تروریستی وابسته به خود مانند حماس و جهاد اسلامی فلسطینی در غزه، و یا حزب الله لبنان در مرزهای جنوبی اسرائیل و یا نیروی سپاه قدس در سوریه دستور اجرا خواهد داد. ولی اسراییل همه این عوامل را به دقت زیرنظر دارد و آنها نیز خوب می دانند که اگر به دستور رژیم ایران به اقدام تخریبی دست بزنند، با واکنش کوبنده روبرو خواهند شد و چنین اقدامی به صلاحشان نخواهد بود.

فرض مقامات اسرائیل بر این است که رژیم ایران بخواهد از طریق عوامل نفوذی خود در کشورهای دیگر، و به ویژه گروه هایی چون حزب الله و حتی دیپلمات های خود به اجرای ترور علیه سفارتخانه ها و کنسولگری های اسرائیل و مراکز مربوط به این کشور، و حتی مراکز یهودی از قبیل کنیساها، مدارس و تالارهای فرهنگی دست بزند.

درباره واکنش در اسرائیل، این گزارش را نیز از بابک اسحاقی از تلویزیون ایران اینترنشنال می شنویم:

 

فرمانده سپاه پاسداران، حسین سلامی در واکنش امروز خود نسبت به قتل محسن فخری زاده، در کنار تهدیدهایی دایر بر این که رژیم عاملان را نابود خواهد کرد، این ادعای تمسخر انگیز را مطرح ساخت که رژیم ایران انتقام خود را از اسرائیل گرفته و حتی خود اسرائیل نیز نمی داند که این انتقام چگونه بوده است. سلامی که به رجزخوانی شهرت دارد، توضیح نداد که آن اقدام انتقام جویانه چه بوده است.

این واکنش فرمانده سپاه پاسداران، با پوزخند برخی کاربران در شبکه های اجتماعی روبرو شد.