به دنبال توهین های سران فلسطینی علیه رهبران آمریکایی، کمک آمریکا به بیمارستان ها نیز قطع شد

حکومت خودگردان فلسطینی از تصمیم جدید ایالات متحده نیز ابراز خشم کرد

دولت آمریکا اعلام کرد که پرزیدنت ترامپ تصمیم گرفته است کمک مالی ایالات متحده به بیمارستان های فلسطینی در شرق اورشلیم را متوقف سازد. این اقدام  در راستای متوقف ساختن کمک های مالی آمریکا به نهادهای مختلف فلسطینی می باشد. ایالات متحده، پیشتر توقف کمک مالی به حکومت خودگردان فلسطینی و همچنین کمک به اونرا (نهاد یاری رسانی به آوارگان فلسطینی) را نیز متوقف ساخته بود.

حکومت خودگردان فلسطینی از تصمیم جدید ایالات متحده نیز ابراز خشم کرد و اعلام داشت که آمریکا با این اقدام، جان بیماران فلسطینی را به خطر می اندازد.

در شرق اورشلیم شش بیمارستان فلسطینی برپا می باشد که وزارت بهداری اسرائیل نیز کمک هایی را در مقایس کمک هزینه ای که به بیمارستان های دیگر اسرائیل پرداخت می شود، به این بیمارستان ها منتقل می سازد. ولی آن ها از میلیون ها دلار کمک از منابع دیگر نیز برخوردار می شوند.

تخصص یک بیمارستان، درمان بیماری ها حاد سرطانی است و بیمارستان دیگر در درمان چشم تبحر دارد.

کمک نقدی ایالات متحده به این بیمارستان ها به مبلغ ۲۵ میلیون دلار بود که قطع آن به ادامه کار بیمارستان ها آسیب جدی وارد می آورد. ولی مقامات آمریکایی می گویند که فلسطینیان باید از هزینه کردن درآمدها در راه ترور دست بردارند و آن را برای رفاه مردم خرج کنند.

در واکنش به این سخنان که قطع کمک های آمریکایی، جان بیماران را به خطر می اندازد، مقامات آمریکایی گفتند که بهتر است فلسطینی ها به کارهای تولیدی بپردازند و از ترور دست بردارند و هزینه خود را به دست آورند و دیگران را متهم نکنند.

مقامات آمریکایی گفتند که فلسطینی ها نمی توانند انتظار داشته باشند که به دولت آن کشور بی احترامی کنند و همچنان از کمک مالی برخوردار باشند.

ایالات متحده پیشتر نیز اعلام کرده بود که کمک مستقیم به حکومت خودگردان فلسطینی و کمک به سازمان یاری رسانی به آوارگان فلسطینی را نیز متوقف می سازد. مبلغ کل این کمک ها در سال به حدود پانصد میلیون دلار می رسید که ایالات متحده اکنون آن را به کلی متوقف می کند .

یک دیدگاه

Comments are closed.