به دنبال حمله موشکی جدید از غزه، جنگنده‌های اسرائیلی یک کارگاه جنگ افزار در غزه را نابود کردند

سیستم “گنبد آهنین” موشک هایی را که به سوی اسرائیل شلیک شده، خنثی می کند

سازمان های ترور فلسطینی یک بار دیگر از داخل نوار غزه به سوی نواحی مسکونی در اسرائیل موشک پرتاب کردند که آسیبی وارد نساخت. جنگنده‌های اسرائیلی در واکنش به این تعرض به پرواز درآمدند و از جمله یک کارگاه اسلحه سازی متعلق به سازمان‌های ترور در غزه را بمباران کردند.

سامانه ضد موشکی اسرائیل موسوم به “گنبد آهنین” چند فروند راکت را که از خاک غزه به سوی اسرائیل شلیک شده بود، در هوا شکار کرد و آن‌ها را منهدم ساخت.

اسرائیل از مدت‌ها پیش اعلام کرده که هر گونه تعرض از داخل غزه را تحمل نخواهد کرد و حتی اگر راکت‌های پرتاب شده از غزه، در اسرائیل به زمین ننشسته و آسیبی وارد نساخته، باز هم با واکنش نظامی اسرائیل روبرو خواهد شد.

اکنون چندین ماه است که دولت مصر می‌کوشد بین حماس و اسرائیلی نوعی تفاهم ایجاد کند که به موجب آن، اسرائیل تسهیلات بیشتری به حماس به عنوان نیروی حاکم بر غزه اعطا کند و متقابلا حملات موشکی علیه اسرائیل متوقف گردد. ولی گفته می‌شود که گروه موسوم به “جهاد اسلامی آزادی فلسطین” که از رژیم ایران دستور می‌گیرد، می‌کوشد هرگونه تفاهمی را خنثی سازد تا بحران و درگیری همچنان ادامه یابد.

اسرائیل سازمان حماس را مسؤل هرگونه تعرض علیه اسرائیل می‌داند، زیرا این سازمان است که بر غزه تسلط دارد و یکی از وظایف اولیه آن، باید مهار کردن فعالیت‌های تعرضی سازمان‌های دیگر باشد.

با آن که حملات راکتی دفع شد، ولی چند تن از اهالی شهرهای پیرامونی غزه، که با شنیدن آژیر خطر، به سوی پناهنگاه می‌دویدند، زمین خوردند و زخم های سبک برداشتند.