به دنبال سربریدن دبیر تاریخ در حومه پاریس: یهودی ستیزی در فرانسه گسترش بسیار یافته و رژیم ایران هم فعال است

در همان حال که حکومت اسلامی ایران در اظهارات مقامات مذهبی و سیاسی، عملا از جنایت یک جوان متعصب مسلمان در فرانسه، که معلم تاریخ را سر برید، جانبداری می کنند، وزیر خارجه ایالات متحده نیز همانند رئیس جمهوری فرانسه و اکثریت مردم آن کشور، این جنایات تکان دهنده ای را که به نام دین مبین اسلام روی می دهد محکوم دانست و هشدار داد که یهودستیزی همچنان رو به افزایش است و دولت های جهان باید برای مهار کردن آن به اقدامات بیشتری دست بزنند.

در اسرائیل، شماری از عناصر اسلامی تندرو که دارای گرایش های نزدیک به اِخوان المسلمین هستند نیز از این جنایت پشتیبانی کردند و گفتند که طبق موازین شرع اسلامی، هرکس به پیامبر اسلام توهین کند، باید کشته شود.

ولی گروهی از سیاستمداران میانه رو عرب در پارلمان اسرائیل، این جنایت را محکوم دانستند و اعلام داشت که این گونه آدم کشی ها مورد قبول مسلمان امروز نمی تواند قرار گیرد.

یک رهبر فرهنگی و دینی مسلمانان فرانسه به نام شسح مصطفی سیف الله که از پاریس، با شبکه تلویزیون ملی اسرائیل (کانال یازده) گفته می کرد، به نام اکثر مسلمانان فرانسوی این جنایت را محکوم دانست و از آزادی بیان دفاع کرد و گفت نشان دادن کاریکاتور رسول اکرم در کلاس درس تاریخ، بخشی از آزادی بیان است و غرض، توهین به پیامبر اسلام نبوده است.

یکی از رهبران جامعه یهودیان فرانسه، از این که در اعتراض به سربریدن دبیر تاریخ، صدها هزار نفر از مردم فرانسه به خیابان ها آمدند و علیه این گونه جنایات به تظاهرات پرداختند، یکی زا رهبران جامعه یهودیان فرانسه یادآور شد که چند سال پیش یکی از همین مسلمانان افراطی و یهود ستیز، با در دست داشتن تیربار وارد یک مدرسه یهودی در شهر تولوز شد و معلم کلاس را که یک یهودی مذهبی بود به قتل رساند و شماری از دانش آموزان را نیز زخمی کرد.

آن شخصیت یهودی فرانسوی ابراز شگفتی کرد که چرا در آن هنگام هزاران نفر فرانسوی به خیابان ها نیامدند که این جنایت را در حق یک معلم یهودی محکوم بدانند و به آن اعتراض کنند.

سران جامعه یهودیان فرانسه می گویند که دانش آموزان مسلمان در مدارس دولتی فرانسه مرتبا به دانش آموزان یهودی تعرض می کنند و آنها را مورد تحقیر و آزار قرار می دهند. این واقعیت تلخ موجب شده که شبکه مدارس یهودی در بسیاری از شهرهای فرانسه گسترش یابد و در شهرهای دیگر، اکثر دانش آموزان یهودی، مدارس کاتولیک را بر مدارس دولتی ترجیح دهند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه سخنان خود درباره ابعاد یهودستیزی در دنیا از جمله گفت: «بسیاری از پیام های یهود ستیزانه و ضد صهیونیستی که در شبکه های اجتماعی انتشار می یابد، توسط حکومت اسلامی ایران است.