به دنبال قتل یک بانوی یهودی در فرانسه: یهودستیزی در اروپا رو به رشد است

مقامات پلیس فرانسه گفتند که یک بانوی سالخورده یهودی در پاریس، از روی انگیزه های یهودستیزانه هدف قرار گرفته و به صورت تکان دهنده ای به قتل رسیده و جسد او به آتش کشیده شده است.

این جنایت روز گذشته (سه شنبه) در آپارتمانی در محله یهودی نشین پاریس رخ داد و گفته می شود که قاتل یک جوان مسلمان عرب بوده که با اهالی ساختمان آشنایی نزدیک داشته و به خانه بانوی مقتول نیز رفت و آمد می کرده است.

مقامات پلیس فرانسه می گویند که این جوان، از روی انگیزه های اسلام افراطی و تحت تاثیر داعش به این جنایت دست زده و بانوی سالخورده یهودی را با یازده ضربه چاقو به قتل رسانده و سپس جسد او را همراه با هر آن چه که در آن آپارتمان بوده به آتش کشیده است.

مقامات کشورهای اروپایی ارزیابی می کنند که از هنگام وقوع موج مهاجرت پناهجویان اسلامی در کشورهای غربی، بر شدت یهودستیزی افزوده شده است.

وزیر خارجه جدید آلمان، هِیکُ ماس، پیش از آن که رهسپار اسرائیل شود، از افزایش موج یهودستیزی در مدارس آلمان ابراز نگرانی شدید کرد. او گفت: دانش آموزان مسلمان که اکثرا مهاجران تازه وارد هستند، همکلاسی های یهودی خود را در مدرسه آزار می دهند و این یک رویداد شرم آور است که باید به آن پایان داد.

همچنین گروهی از سران جوامع یهودی بریتانیا تظاهراتی در برابر پارلمان لندن برگزار کردند تا خشم خود را از افزایش یهودستیزی در حزب کارگر بریتانیا بیان کنند. جِرمی کُربین رهبر حزب کارگر اخیرا اعتراف کرد که در حزب او گرایش های شدید یهودستیزانه وجود دارد.

جرمی کُوربین در حمایت از تظاهرکنندگان گفت که در حزب کارگر عوامل شدیدا ضد اسرائیلی و ضد یهودی وجود دارند که به طور بیمارگونه ای با صیونیسم که جنبش تجدید حیات ملی یهودیان است، مخالفت می ورزند. شماری از اعضای حزب کارگر نیز در این اقدام اعتراضی شرکت کردند و از جمله گفتند که شخص جرمی کُوربین به پوستر یهودستیزی مبدل گردیده و برای ریشه کن ساختن آن در داخل حزب کارگر، به اقدامات لازم دست نمی زند.

یک دیدگاه

  1. چه زیبا گفت حضرت سلیمان به نام خداوند بخشنده مهربان.شما تفاوت دیدگاه روم(غرب) و ایران را ببین.من به عنوان یک مسلمان مذهبی که علاقه به متون دینی و قرآن داره دوست دارم پیش خدا وساطت بنی اسرائیل را بکنم بگم خدا یا این قوم در طول تاریخ مسلمان زیاد داشته ولی کشور نداشته خدایا درسته که عمده جمعیت بنی اسرائیل یهودی هستند و به تورات باور دارند ولی خودت میگی دین زور نیست و اینها با دین اسلام دشمنی ندارند و چه بسا در آینده خیلی از آنها در کشور خودشون با تاریخ خودشون و با تورات خودشون(سند قدیمیه اسرائیل و بنی اسرائیل) که مثل اوستای ما سند ایرانه سندیت قرآن را هم بپذیرند و مسلمان بشن پس به عظمت و جلال وشکوه خودت اسرائیل را تا قیامت حفظ کن.دیگه من نمیدونم دعا و وساطت بهتر از این نمیشه خدا منت گذاشته

Comments are closed.