به دنبال وضعیت بسیار قرمز در پایتخت، از هفته آینده محدودیت های بیشتری برقرار می شود

با توجه به آن که همه تلاش ها برای مهار کردن شتاب شیوع کورونا در پایتخت بی نتیجه مانده، ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد که  برای یک هفته دیگر،  محدودیت ها در پایتخت تمدید خواهد شد.

بدنبال افزایش آمار مبتلایان در استان تهران ،  رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: نه تنها در استان تهران بلکه در چند استان دیگر کشور نیز این بیماری به شدت افزایش یافته است و به نگرانی‌های عمومی نسبت به افزایش مهار نشده این ویروس دامن زده است.

علیرضا زالی، به روحانی اعلام کرده است که محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای یک هفته در این استان کفایت نمی‌کند.

زالی  به نقل از اعضای ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت که محدودیت‌ها دست‌کم برای یک هفته دیگر تمدید خواهد شد.

او  احتمال این که محدودیت‌ها در هفته‌های آتی حتی افزایش یابد را نیز منتفی ندانسته است.

سرپرست ستاد مقابله با کورونا گفت: کم کاری مسئولان موجب گسترش بیشتر این ویروس در کشور شده است. باید جدی تر و سریع تر عمل کرد.

او افزود:  تنها طی ۲۴ ساعت ۸۹۰ در تهران به علت ابتلا به کورونا  بستری شده‌اند و این خطرناک است.

ستاد مقابله با کورونا اعلام کرده است که  تجمعات بالای ۱۰ نفر و از جمله سمینارها، مجامع، کمیسیون‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها باید ممنوع شوند.

همچنین  قرار است در هفته جاری نماز جمعه نیز در سطح استان تهران تعطیل گردد.

علیرضا زالی در ارتباط با برگزاری کنکور سراسری گفت: «تهران شرایط میزبانی این آزمون ها  را ندارد».

مینو محرز، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی نیز اعلام کرده است که ایران از منظر شیوع ویروس کرونا در “یک اوج” به سر می‌برد. او اخیرا  از افزایش فوق‌العاده مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها خبر داده بود.

نادر توکلی، معاون ستاد بیماری کرونا در  تهران، نیز  نسبت به افزایش بار بیمارستانی در این شهر هشدار داده است.

او گفته است که ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های یاد شده به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. اما در صورت افزایش شمار مبتلایان، بیمارستان‌ها نیز با دشواری زیادی در درمان بیماران روبه‌رو خواهند شد.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز وضعیت چهار استان را بحرانی دانسته و گفت: «در استان‌های غرب، شمال غرب، جنوب و جنوب غرب و استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق» مردم ایران روزهای “سختی” داشتند.

او افزود:  بیماری در برخی از استان‌های قرمز ایران و از جمله در کرمانشاه، کردستان، هرمزگان و خوزستان “تا حد زیادی کنترل” شده است.