به دنبال وعده های عملی نشدنی آخوند رئیسی: او دستور داد نرخ دلار و گرانی کالا مهار شود

آخوند ابراهیم رئیسی، امروز (یکشنبه) گفت که دستور داده برای جلوگیری از گرانتر شدن دلار و دیگر ارزهای خارجی در ایران “دستورات اکیدی” صادر کرده و گفته است که برای متوقف ساختن روند گرانی کالا نیز اقدامات اساسی صورت گیرد. ولی او توضیح نداد که اجرای این دستورات،چگونه امکان پذیر است، زیرا شرایطی که موجب این وضع شده، با یک فرمان رئیس جمهوری برطرف شدنی نیست.

ابراهیم رئیسی هفته پیش نیز در برابر مردمی که از نبود دارو در داروخانه به شدت گله کرده و گفته بودند که حکومت با این اهمال، مرتکب قتل شهروندان می شود، گفته بود که دستورات لازم را صادر کرده و کمبود دارو برطرف شده است. ولی بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی نوشته اند که رئیسی دروغ می گوید و کمبود دارو همچنان به شدت ادامه دارد و بسیاری از بیماران، در نبود امکانات درمانی جان خود را از دست می دهند.

خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و وخیم تر شدن اوضاع اقتصادی در ایران و ادامه بن بست مذاکرات برجامی بین ایران و ایالات متحده، در زوهای اخیر دوباره موجب بالاتر رفتن نرخ دلار شده است که به حدود سی هزار تومان نزدیک می شود.

سخنان اخیر خامنه ای و رئیسی و حتی حسین امیرعبداللهیان در مورد ادامه سیاست های خشم حکومت در منطقه، می تواند عامل دیگری در گرانتر شدن دلار باشد.

برطرف کردن مشکل کمبود کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی نیز یکی دیگر از مشکلات عمده دولت کنونی است که بعید می نماید بتواند آن را رفع کند.

معاون اول رئیس جمهوری چند روز پیش گفت که مشکل کمبود کالا برطرف شده و همه چیز در تعداد کافی در اختیار مردم قرار دارد. ولی خود دولت رئیسی بلافاصله این ادعای دروغین را پس گرفت.

هفته پیش نیز رئیسی قول داد که در ظرف یک سال پیش رو، قصد دارد یک میلیون واحد مسکونی در ایران برپا سازد و مشکل کمبود مسکن را به طور کامل برطرف کند. ولی این وعده با لبخند تمسخرآمیز آشنایان امور روبرو شد، زیرا احداث یک میلیون خانه در یک سال به مفهوم آن است که هر روز حدود سی هزار واحد ساخته و آماده شود و این کار به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد و این پولی است که حتی یک تومان آن در صندوق دولت موجود نیست.

کاربران با استناد به این وعده ها و دستورات موهوم رئیسی، نوشته اند که او نیز دیوغگوی دیگری شبیه آخوند حسن روحانی می باشد. ولی مردم ایران آبدیده شده اند و قول های رهبران رژیم را تنها هنگامی باور خواهند کرد که عملی شده باشد.

یک روزنامه در تهران نوشته بود: به جای آنکه وعده آینده دهید، بگویید که تا به امروز چه کرده اید؟