به علت کمبود وسایل پزشکی، و به علت بکار بردن سرنگ آلوده، ۲۲ نفر بیماری ایدز گرفتند

به علت بی کفایتی رژیم ایران در تامین وسایل پزشکی مورد نیاز مردم، اعلام شد که ۲۲ نفز ار اهالی یک روستا با سرنگ آلوده به ایدز مبتلا شده اند . وزیر بهداشت  فاش ساخت : قرار نبود که اپیدمی اچ‌آی‌وی در روستاهای لردگان فاش شود این خبر کاملا محرمانه بود

شماری از مردم روستای لردگان در استان چهارمحال و بختیاری، دیروز (چهارشنبه ) در تجمعی نسبت به ابتلا گسترده به اچ‌آی‌وی ابراز نگرانی و اعتراض کردند . رییس دادگستری چهارمحال و بختیاری  خبرداد که عامل اصلی این بیماری یک بهورز بوده که از سرنگ آلوده استفاده کرده است .

سعید نمکی، وزیر بهداشت، طی نامه‌ای به وزیر دادگستری تایید کرد که پیشتر، از اپیدمی ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی در روستای چنار محمودی لردگان، اطلاع داشته است اما جهت حفظ شئونات مردم منطقه، به نحو کاملا محرمانه موضوع پیگیری و بیماریابی انجام می‌شد.

سعید نمکی افزود : از چندی قبل با پیگیری یکی از بهورزان سخت کوش ما در یکی از روستاهای شهرستان لردگان از ابتلا به ویروس اچ‌آی‌وی  شناسایی شد. که جهت حفظ شئونات مردم منطقه به نحو کاملا محرمانه موضوع پیگیری و با آزمایشات گسترده موارد جدید ردیابی شد.

وزیر بهداشت گفت : وزارت بهداشت “آرام و بی‌صدا” در حال “بیماریابی” در این منطقه بود اما یک مقام قضایی استان با ورود به موضوع و ابراز مطلب غیر کارشناسانه مبنی بر مقصر بودن بهورز روستا و آلودگی بیماران از طریق سرنگ آلوده، اقدام به جلب این نیروی خدوم و زحمت‌کش کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: «ما در شرایط سخت جنگ اقتصادی  هستیم . و نباید فراموش کنیم که وزارت بهداشت تمام تلاش خود را می کند تا با  این شرایط در کنار مردم باشد .

سعید نمکی خطاب به وزیر دادگستری تاکید کرد که «در صورت عدم اعاده حیثیت بر باد رفته کارمند خدوم و همچنین نظام سختکوش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی کشور، اینجانب و همکارانم جهت جلوگیری از دلسردی خادمین عرصه سلامت از هر کوششی دریغ نخواهیم کرد.»

احمدرضا بهرامی، رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری گفت: «برخی ادعا دارند که یکی از بهیارانی که در یک مراکز بهداشت کار می‌کرد زمانی که برای انجام آزمایشات از آن‌ها خون می‌گرفت به جای این‌که برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند از سرنگ مشترک استفاده ‌کرده است که در حال حاضر فرد مذکور در بازداشت به سر می‌برد».

محمدحسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که ۲۶ تن از اهالی روستای چنار محمودی به ویروس اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند.

مجید شیرانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری، که پیشتر به خبرنگاران گفته بود از ابراز نظر در این‌باره به‌دلیل “ممنوعیت” خودداری می‌کند، با انتشار بیانیه ای  اعلام کرد: «از حدود یک ماه قبل در پی کشف چند مورد بیمار مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی دراین روستا ما در حال تحقیق وبررسی بودیم .

3 دیدگاه‌

  1. شما یاوه گویان میخواهید هی ترس به دل مردم ایران بیاندازید. در ضمن «نمکی» تو بی خود کرده ای که خبرهای مهمی مانند این را میخواهی به زیر قالی جارویش کنی که اگر هم حقیقت داشت با افشایش عابرویتان نرود!!!!

    شما بیسوادان و دزدان بروید و گم بشوید که مملکت ما را به گند کشیده اید.

  2. اخوندها برای محرم امسال ۱۲۰ تن دارو را به عراق هدیه کرده اند اما در همان زمان به مردم بدبخت ایران میگویند که به خاطر تحریم ها دارو کمیاب است!!!!

  3. تهیه‌سرنگ هیچ ربطی به جنگ اقتصادی ندارد و رژیم این گونه وسایل پزشکی را خودش میسازد. میخواهند بی جهت همه چیز را به گردن تحریم بیندازند

Comments are closed.