به موجب آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت: در شبانه روز اخیر، فقط ۷۴ تن قربانی شده و ۱۲۲۳ تن مبتلا گردیده اند

وزارت بهداشت حکومت خبردادکه شمار مبتلایان به کورونا در ایران  از ۹۸ هزار تن عبور کرده و در شبانه روز اخیر ۱۲۲۳ موارد جدید ابتلا شناسایی شده است. که با افزایش این تعداد، آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۹۸ هزار و ۶۴۷ تن رسیده است.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، پس از ارائه این آمار افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و  آمار جان باختگان به ۶۲۷۷ تن رسیده است. وی همچنین آمار بهبود یافتگان را  ۷۹۳۹۷ تن و بستری شدگان را  ۲۶۷۶ تن اعلام کرد.

سخنگوی دولت روحانی از عملکرد شهروندان تهرانی در مبارزه با کورونا راضی نیست. او امروز در این رابطه گفت: تنها ۶۲ درصد تهرانی ها با دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا همکاری کرده‌اند و در این زمینه “نمره خوبی” دریافت نمی‌کنند.

در حالی که علی ربیعی، بیشتر در حساب توییتر خود نوشته بود: «در یک ارزیابی، متوسط همکاری مردم در سطح کشور با این پروتکل ۸۳ درصد بوده است».

ربیعی گفت:  باید “خطر کرونا را باور” کرد و برای حفاظت از جان و کار، نیازمند همکاری همگانی هستیم. وی در حالی این انتقاد را مطرح می سازد  که بسیاری از شهروندان ایرانی می‌گویند به دلیل مشکلات مالی مجبور به بازگشایی کسب‌وکارهایشان هستند و دولت به وضع معیشتی آنها بی‌توجه است. آنها همچنین در هفته‌های گذشته از کمبود تجهیزات حفاظتی و قیمت بالای آن انتقاد کرده‌اند.

سخنان  ربیعی با واکنش شماری از کاربران در رسانه های اجتماعی روبه‌رو شده‌است.

گروهی از کاربران در این باره نوشته اند:  خروج شهروندان تهرانی به بیرون از خانه به‌دلیل مشکلات مالی و نبود یا کمبود کمک‌های دولتی‌ست.

گروهی نیز از عملکرد دولت انتقاد کرده و پرسید‌ه‌اند نمره دولت چیست.؟؟!

شماری از شهروندان تهرانی نیز نوشته اند: بر اساس کدام پروتکل ستاد مبارزه با کورونا سخن می گوید؟؟؟ مگر بر اساس  آمار خودتان، کورونا در حال پایین آمدن نیست؟ از چه چیزی نگران اید ؟؟

حسن روحانی، نیزاخیرا گفته که بنا بر گزارش ها مردم به‌طور میانگین ۸۳ درصد نکات بهداشتی (مربوط به شیوع ویروس کرونا) را مراعات کرده‌اند.