به موجب آمار رسمی در ایران: تعداد قربانیان و مبتلایان همچنان بالا می رود. موج دوم رسیده است؟

وزارت بهداشت ، با انتشار آخرین آمار کورونا ، امروز هم همچنان از بالا رفتن تعداد جان باختگان و مبتلایان  خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته، ۸۱ تن دیگر از مبتلایان به کورونا جان خود را از دست دادند که ۱۸ تن از روز ماقبل بیشتر است و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری در کشور به ۷۸۷۸ مورد رسیده است. این در حالی که کارشناسان بهداشت جهانی اعلام کردند که در ایران موج دوم کورونا آغاز شده ولی حکومت انرا نادیده می گیرد.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در شبانه روز اخیر نیز  ۲۹۷۹ تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود ۴۶۳ تن از روز ماقبل بیشتر  شده است و مجموع مبتلایان به ۱۵۴ هزار و ۴۴۵ تن رسید.

طبق محاسبات سازمان بهداشت جهانی درصد جانباختگان در مقایسه با مبتلایان  ۸ درصد ارزیابی شده که ۴ برابر کشورهای امن تری مانند اسرائیل می باشد.

جهانپور افزود:  تا کنون  ۱۲۱ هزار و ۴ تن بهبود یافته‌اند و متاسفانه حال عمومی ۲۵۷۸ تن نیز  نامساعد گزارش شده است . وی گفت:  استان  خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد، و٧ استان کشور نیز در وضعیت هشدار کرونا قرار دارند .

فرهاد ابول‌نژادیان،سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز نیز اعلام کرده است:   طی شبانه‌روز گذشته ۴۹۴ بیمار جدید کرونا در خوزستان شناسایی شد و تعداد بیماران مبتلا به کرونا با آزمایش مثبت در این استان به ۱۴ هزار و ۶۴۷ نفر افزایش یافت.

او افزود:  در شبانه روز گذشته، ۱۸ نفر از بیماران به کرونا در خوزستان جان‌باختند و تعداد جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در این استان به ۵۶۵ نفر برسد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز از قرنطینه شدن  ۱۷ دانشجوی کرمانی ساکن یک خوابگاه دانشجویی به کورونا خبر داد و گفت: آمار مبتلایان در این استان رو به افزایش است.

بر اساس آخرین گزارش ها، روند ابتلا به کورونا در قصرشیرین و چابهار صعودی است، موارد بستری در کردستان، ٢ برابر شده و سنندج در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

از سوی دیگر، نمایندۀ آبادان در مجلس، از وضعیت کمک رسانی به استان خوزستان برای مقابله با کرونا انتقاد کرد و گفت مردم خوزستان در حال پرپر شدن هستند. این در حالیست که طرح ترافیک تهران، به رغم مخالفت وزارت بهداشت، از روز ١٧ خرداد، اجرایی می شود