به موجب آمار رسمی در تهران، شمار قربانیان و مبتلایان تازه به کرونا همچنان رو به پایین است

وزارت بهداشت حکومت در تازه ترین  آمار خود درباره میزان جان باختگان کورونا انتشار داد، مانند همه روزهای گذشته ادعا کرد که زیر صد نفر بوده و تنها به ۸۷ نفر رسیده است. ولی برخی منابع خبری دولتی می گویند که تنها در کلانشهر تهران، شماره قربانیان از صد نفر فراتر رفته است. در آمار رسمی وزارت بهداشت آمده است که  تعداد جان باختگان به ۸۱۱۸ تن رسیده، که ۸۷ تن از مرگ و میر در شبانه روز اخیر روی داده است.

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت گفت:  تا ظهر امروز آمار مبتلایان به کورونا به ۸۲ هزار و ۲۱۱ تن رسیده که ۱۳۴۳ تن از انان تازه کشف شده است.

وی افزود: تا به امروز خوشبختانه ۵۷۰۲۳ تن بهبود یافته‌اند و البته ۳۴۵۶ تن از بیماران بستری از جمله افراد بدحال هستند که امیدواریم بهبود پیدا کنند.

بسیاری آمار رسمی کرونا در ایران را نادرست و غیرشفاف می‌دانند و می‌گویند که سیاست‌های اتخاذ‌شده نیز هماهنگ نیست و مردم را در سردرگمی قرار داده است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در هشداری به مردم ایران فاش ساخت: نظام در ارائه آمار واقعی کورونا پنهان کاری می کند،آمار ابتلا و قربانیان کرونا در کشور بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است

هاشمی افزود: «تصور عادی شدن شرایط بر اساس آمار رسمی ممکن است بستر اتخاذ تصمیماتی در مورد رفع محدودیتها شود ولی برآوردهای مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، نظرات متخصصان و سایر بررسیها نشان می‌دهد، آمار ابتلا و قربانیان کرونا در کشور بسیار بیشتر از عدد اعلام شده رسمی است».

این در حالی است که مدیران محلی استان های پرجمعیت ایران از جمله خوزستان و خراسان رضوی و گیلان درباره افزایش شیوع کرونا در حاشیه شهرها هشدار دادند و اعلام کردند که به سرعت آمار مبتلایان در روستاها و مناطق حاشیه‌ شهرها یا سکونت‌گاه‌های غیررسمی این استان ها در حال افزایش است