به موجب تصاویر ماهواره ای، رژیم ایران به پاکسازی انبار بزرگ مواد رادیواکتیو در دوقوزآباد جنوب تهران پرداخته است

عکس ماهواره ای از دوقوز آباد در جنوب تهران

تصاویر ماهواره ای که امروز (یکشنبه) انتشار یافت، نشان می دهد که کوتاه مدتی پس از افشاگری نخست وزیر اسرائیل، مقامات حکومت ایران به پاکسازی مکانی پرداخته اند که در آنجا فعالیت های رادیواکتیو انجام می داده اند که به برنامه های اتمی رژیم مربوط می شود.

نخست وزیر اسرائیل چندماه پیش در سخنرانی خود در همایش سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، با ارائه عکس هایی از انبار بسیار بزرگی در جنوب تهران، فاش ساخته بود که رژیم ایران مقادیر زیادی مواد رادیواکتیو در این انبارها ذخیره کرده که کاربرد آن در امور اتمی می باشد و جان اهالی پایتخت را نیز به خطر می اندازد.

نتانیاهو در آن نطق از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتم مصرانه خواسته بود به بازرسی از این محل بپردازند و این انبارها و موادی را که در آن ها ذخیره شده، به چشم ببینند. نتانیاهو گفته بود که آن بازرسان باید در انجام این ماموریت شتاب کنند، زیرا بی تردید حکومت ایران به زودی در صدد پاکسازی آن مکان بر خواهد آمد و آثار جرم را پنهان خواهد کرد.

اکنون یک سامانه خبری انگلیسی زبان که تخصص آن در امور عکسبرداری های ماهواره ای است با انتشار عکس هایی در یک سامانه خبری به “اینتِلی تایمز” فاش می سازد که ماموران حکومت ایران با شتاب مشغول پاکسازی آن مکان از مواد رادیواکتیو هستند.

محمد علی ظریف وزیر خارجه حکومت ایران، افشاگری های نتانیاهو را نادرست و خود وی را “چوپان دروغگو” خوانده بود. آژانس بین المللی انرژی اتم نیز گفته بود که آن ها فقط از اماکنی بازرسی خواهند کرد که خودشان از آن ها آگاهی پیشین داشته است. ولی در مورد همین اماکن نیز، حکومت ایران مشکلات بسیاری در راه اعطای اجازه این گونه بازرسی ها ایجاد کرده بود.

یک دیدگاه

  1. اگر هزار بمب اتمی هم داشته باشند باز سرنگون خواهند شد زیرا که با ایران و ایرانی دشمنی کرده اند و به ایران و ایرانی خیانت می کنند چهل سال است که مردم وعده های دروغین داده اند این اخوندها دشمن تمام ابادیهای جهانند دشمن جنگلها ماهیها اهوها و دشمن هر چه زیبایی هستند خدای انها نمی تواند چیزی غیر از اهریمن باشد

Comments are closed.