به وزیر آموزش فلسطینی اجازه ورود به شرق اورشلیم و سخنرانی داده نشد

وزیر آموزش فلسطینی در دیدار با دختران “مبارز” و نقشه رسم که در آن اسرائیل بخشی از فلسطین است

وزیر امنیت داخلی اسرائیل برنامه دیدار رسمی یک وزیر حکومت خودگردان فلسطینی از اورشلیم را باطل کرد. وزیر آموزش در تشکیلات حکومت فلسطینی در شهر رام الله قصد داشت همراه با شماری از مقامات امور آموزشی فلسطینی، امروز (دوشنبه) به شرق اورشلیم بیاید و با استقبال روسای مدارس عربی در این بخش از پایتخت اسرائیل دیدن کند.

منابع اطلاعاتی پلیس اسرائیل گزارش دادند که صبری صیدام وزیر آموزش فلسطینی همچنین قصد دارد از یک دبیرستان عربی وابسته به سازمان های مسیحی در شرق اورشلیم دیدار کند و در آن جا به سخنرانی بپردازد و با روزنامه نگاران مصاحبه کند.

وزیر امنیت داخلی اسرائیل، گیلعاد اردان اعلام کرده که دستور داده از اجرای این دیدار جلوگیری شود، زیرا به سیادت و حق حاکمیت اسرائیل بر پایتخت خود آسیب می رساند و این تصور نادرست را ممکن است ایجاد کند که بخش شرقی اورشلیم در تسلط فلسطینی ها قرار دارد.

طبق قوانین اسرائیل، حکومت خودگردان فلسطینی حق ندارد در شرق اورشلیم و یا هر نقطه دیگری از سرزمینی که در تسلط اسرائیل قرار دارد به فعالیت سیاسی و یا حکومتی دست بزند.

یک ماهیگیر فلسطینی در عملیات ناوچه نظامی اسرائیل کشته شد

نیروی دریایی اسرائیل در بخش جنوبی آب‌های کشور ناچار شد به سوی یک قایق ماهیگیری که از محدوده تعیین شده تجاوز کرده و به هشدارهای سربازان بی اعتنایی کرده بود شلیک کرد.

در این حادثه یک تن از فلسطینی های سوار بر قایق کشته شد و دو تن دیگر برای بازجویی به اسرائیل انتقال یافتند.

اسرائیل از سال ها پیش، فعالیت قایق های ماهیگیری فلسطینی در نوار غزه را به فاصله معینی از ساحل محدود ساخته است که علت اصلی آن امنیتی است و علت دوم حفاظت از زاد و ولد ماهی ها می باشد.

در گذشته، حکومت ایران و برخی عوامل دیگر، با فرستادن کشتی به نزدیکی سواحل غزه، به گروه های ترور اسلحه می رساندند. در برخی موارد این جنگ افزارها را بر روی لاستیک سوار کرده و به سوی ساحل می فرستادند تا قایق های وابسته به سازمان های ترور، زیر پوشش ماهیگیری، آن را از آب دریا گرفته و به غزه منتقل سازند.

نیروی دریایی اسرائیل امروز (یکشنبه) اعلام کرد که پیش از تیراندازی به سوی این قایق، که به کشته شدن یکی از سرنشینان آن انجامید، چند بار تیراندازی هوایی شد و حتی یک بار نیز به سوی بدنه قایق شلیک گردید و پس از آن که قایقرانان به بی توجهی ادامه دادند، ناچار به سوی خود آنان تیراندازی شد.

 

3 دیدگاه‌

  1. هرکس با هر عنوان با حکومت ایران در تعامل باشد یا از روابط با این حکومت خطرناک حمایت کند بزرگترین خائن به کشورش و تقویت کننده تروریسم در جهان است.من با اطمینان میگویم که ایران در اینده نزدیک اسرائیل را از درون متلاشی خواهد کرد

  2. تمام فلسطینیها عامل ایران و تروریست هستند و تفاوتی بین حماس و ساف و …داعش نیست.موسس تمام گروه های تروریستی القاعده و طالبان و حماس و حزب اله لبنان و بوکوحرام و حشدالشعبی و مقاومتهای مردمی در یمن و …. ایران است اما با مهارت وابستگی انها را رد میکند و خودرا در ستیز با انها نشان میدهد!

  3. وزیر آموزش فلسطین حتماً در مورد سکوت کردن مطلق فلسطین در قبال جهنم در سوریه به مؤعظه خواهد پرداخت و از فلسطین فقط به خیر یاد خواهد کرد.

Comments are closed.