به یک گروه از آخوندها ، به عنوان “حق القدم” حقوق کلان می دهند، ولی اعضای تیم پزشکی هنوز حقوق نگرفته اند

حق‌القدم عنوانی است برای پرداخت پول به هزاران روحانی‌ که به عنوان امام جماعت در مراکز دولتی، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف معمولا روزی یک‌بار نماز ظهر را برگزار می‌کنند

معاون وزیر علوم حکومت فاش ساخت که شماری از آخوندها، به عنوان “حق القدم” حقوق های ماهیانه کلان می گیرند و در همان حال حقوق پرسنل امور بهداشتی و پزشکی بسیار کم است و در در برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی، اکنون یازده ماه است که افراد تیم پزشکی حقوق ماهیانه خود را دریافت نکرده اند.

معاون وزیر علوم  در نامه ای دستور حق القدم ائمه جماعات دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی راصادر کرد.این در حالی که رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفته بود: «بسیاری از پرسنل بهداشت و درمان از ۱۲ ماه تا ۲۴ ماه معوقه داشتند و بحران کورونا بر مشکلات ما اضافه کرد».

حق‌القدم عنوانی است برای پرداخت پول به هزاران روحانی‌ که به عنوان امام جماعت در مراکز دولتی، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مختلف معمولا روزی یک‌بار نماز ظهر را برگزار می‌کنند.

از زمان اعلام رسمی شیوع کورونا، برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی نماز‌های جمعه که تحت نظر شورایی از منصوبان علی خامنه‌ای به عنوان شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه برگزار می‌شود تعطیل شده است. ائمه جماعت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به لحاظ سیاسی تابع نهاد نمایندگی خامنه‌ای در دانشگاه‌ها و به لحاظ اداری تحت پوشش معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم قرار دارند. این نماز‌ها به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در دو ماه گذشته تعطیل بوده و برگزار نشده‌اند.

با وجود این تعطیلی‌ها، غلامرضا غفاری  معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌های کشور از آنها خواست با وجود آنکه «شرایط جدید شیوع کورونا مانع برگزاری نماز جماعت در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» شده است بنابر درخواست ستاد اقامه نماز، نسبت به «پرداخت حق‌القدم ائمه جماعات» اقدام کنند.

سالاری گفت با کمک مسئولان و مردم در هفته‌های اخیر بخشی از بیمارستان‌ها را تجهیز کردیم و معوقات پزشکان تمام وقت را تا شهریورماه ۹۸ و اضافه کار و کارانه پرستاران و حوزه بهداشت را تا آذر ماه ۹۸ پرداخت کردیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت که در روزهای اخیر بدهکاری ۶۵۰ میلیاردی دانشگاه علوم پزشکی استان را به ۳۰۰ میلیارد تومان کاهش دادیم .در حال حاضر بیمارستان رازی به عنوان مرکز بستری بیماران کورونا در استان گیلان با افزایش ۳۰ تخت مراقبت‌های ویژه، تعداد ۱۲۰ تخت مراقب‌های ویژه دارد که با کمک خیرین سلامت بالغ بر هشت میلیارد تومان برای تهیه این تخت‌ها هزینه شده است.

یک دیدگاه

  1. فقط ملایان مفت خور نیستند که چنین حقوق هایی را دریافت میکنند بلکه بعضی ازافراد شخصی هم که زیرمجموعه دریافت باج میباشد نیز را شامل میشود مثل ریاست دانشگاه آزاد واحد علوم وتحقیقات که نه از مدیریت سررشته دارد ونه ازانسانیت بلکه فقط به فکر دریافت حقوقهاو امتیازات بسیارعالی ازطریق ژن برترادعایی میباشد. متاسفانه باوجود دریافت حقوق ازدانشگاه شهید بهشتی ازدانشگاه آزاد هم حقوق وهم ماشین دراختیاروهم اضافه کاری و… دریافت میکند وحتی باداشتن منزل حتماً یک چند هزارمتری هم زمین وخانه دولتی دریافت خواهد کرد به افتخارداشتن سوء مدیریت خود دربه کشتن دادن ۱۱ دانشجو درآن دانشگاه هنوزنه محاکمه ای ونه دادگاهی ونه حبسی ونه زندانی ونه جریمه ای ونه حتی یک عذرخواهی ونه… اینست عدالت علی درجمهوری اسلامی ایران فاسد به رهبری بزرگ مفت خوروحقه باز قرن علی خامنه ای.

Comments are closed.