بولتون: اگر ایران رفتارش را تغییر ندهد باید بهایش را بپردازد

در پی اعلام تصمیم دولت آمریکا مبنی بر عدم تمدید معافیت خریداران نفت ایران، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که این اعلام و همچنین شناسایی سپاه پاسداران به عنوان سازمانی تروریستی، باید قاطعیت آمریکا را برای تهران تا حد زیادی روشن کرده باشد.

آقای بولتون در پیامی توئیتری نوشت: «رژیم ایران باید درک کند که لازم است یا همین الان تغییر رفتار بدهد یا همچنان بهای رفتار مخربش را بپردازد که [در این صورت] فقط به مردم ایران آسیب می‌زند».

روز گذشته کاخ سفید اعلام کرد که معافیت نفتی اعطا شده به هشت کشور چین، هند، ژاپن، تایوان، کره جنوبی، ترکیه، ایتالیا و یونان دیگر تمدید نخواهد شد.

همچنین مایک پمپئو در یک کنفرانس خبری پس از آن گفت که این هشت کشور باید تا دوم ماه مه یعنی کمتر از دو هفته دیگر واردات نفت از حکومت ایران را متوقف سازند و در غیر اینصورت با مجازات های شدید ایالات متحده روبه‌رو خواهند شد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که حکومت ایران باید رفتار خویش را تغییر دهد یا باید هزینه‌های بیشتری بپردازد.

این سخنان جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید حاکی از آن است که ایالات متحده قصد دارد تحریم های بیشتری را بر علیه حکومت ایران وضع کند و همانطور که مقام های بلندپایه دولت پرزیدنت ترامپ بارها اعلام کرده اند قصد دارند فشار حداکثری بر حکومت ایران وارد آورند.

2 دیدگاه‌

  1. به عنوان یک ایرانی وطن پرست به مردم ایران خالصانه توصیه میکنم که تا وقت باقی است (تا دی ماه ۱۳۹۸) و قبل از اتمام ریاست جمهوری دونالد ترامپ به خود بیایید و با نافرمانی به رژیم جمهوری اسلامی به آنها بفهمانید که تا دست از شرارت و ترور در دنیا برندارند به ناچار آمریکا مجبور است فشار حداکثری به اقتصاد ایران(اقتصاد و زندگی مردم ایران) بیاورد.

  2. یقه آخوندها وگلوی ملایان را تا میتوانید بفشارید تا کلاً خقه شده و به رهبرشان ابلیس بپیوندند. این ملت را چهل سال است که خفه کرده اند و زندانی . بزرگترین زندان در دنیا کشور جمهوری اسلامی ایران با تمامی وسعتش و بیشترین زندانی سیاسی در کل دنیا یعنی قریب به ۸۰ تا ۸۵ میلیون زندانی سیاسی که در کتاب گینس باید ثبت شود . بله حتی بچه ها هم به نوعی زندانی انی وقتی که شیر خشک ندارند وقتی که پول برای تحصیل وتغذینه نیم بند حتی ندارند

Comments are closed.