بیانیه جمعی از معلمان ایران در محکومیت شلاق زدن بر بدن معلم بازنشسته، جواد لعل محمدی

جمعی از معلمان ایران در محکومیت شلاق زدن بر بدن معلم بازنشسته، جواد لعل محمدی بیانیه‌ای صادر کردند. متن بیانیه به این شرح است:

“شرم باد بر حاکمیتی که بر پیکر معلمان جامعه تازیانه می زند

در جریان تجمع مسالمت آمیز عده ای از فعالین سیاسی، مدنی و صنفی در جهت حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده خوزستان در روز دهم مرداد در پارک ملت مشهد نیروهای امنیتی با یورش به تجمع آرام معترضان با ضرب و شتم، عده ای از آنها ازجمله خانم فاطمه سپهری و آقای محمد‌جواد لعل محمدی را به زور و با کشیدن روی آسفالت بازداشت کرده و به کلانتری انتقال دادند.

آقای محمد‌جواد لعل محمدی معلم بازنشسته و فعال مدنی در مدت بازداشت هشت روز در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زیر شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار می گیرد، اعمال متناقض با حقوق انسانی، احکام شنیع قرون وسطایی و تازیانه بر پیکر هر انسانی بدور از شرافت و غیرت است، معلمانی همچون جناب جواد لعل محمدی، پیشکسوتی که همواره دغدغه آموزش فرزندان کشور را دارند و منتقد سیاست های نادرست و ناکارآمد حاکمیت در حوزه های آموزشی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی موجود در جامعه هستند. چه گناهی مرتکب شده اند که اینگونه مورد ظلم و ستمگری قرار گرفته اند. بسیار مایه تاسف است که حاکمیت کوچکترین تجمع اعتراضی را که بر اساس قوانین موجود در کشور از حقوق اولیه شهروندان است برنمی تابد، با اینکه بازداشت معلم بازنشسته آقای لعل محمدی مخالف اصول ٢۶ و٢٧ قانون اساسی می باشد، اما نیروهای آتش به اختیار ضمن توهین و هتاکی ایشان را تا سرحد مرگ شلاق می زنند. آمران و عاملان این امر شنیع ( شلاق بر پیکر معلمان جامعه )، آیا شرم زده نمی شوید؟ خجالت آورتر از این نیست دست بر پیشکسوتانی بلند میکنید که جرمشان تنها فریاد عدالت‌خواهی است.

بدون تردید این دست اقدامهای مذبوحانه نشانه استیصال حاکمیت در برابر ظلم ستیزی و حق خواهی معلمان، کارگران، دانشجویان و همه توده های تحت ستم می باشد.

در این راستا جامعه معلمان کشور ضمن حمایت قاطعانه از خواستهای مشروع و مطالبات تمام اقشار جامعه بخصوص معلمان دربند، و اعلام انزجار از عاملان و آمران برخورد قرون وسطایی و تازیانه بر پیکر همکارمان آقای جواد لعل محمدی، را توهین به ساحت مقدس تعلیم و تربیت و همه و معلمان کشور میداند.

بنابراین جامعه معلمان کشور، فعالین، کنشگران صنفی و مدنی ضمن محکوم نمودن چنین برخوردهای غیرانسانی با معلمان و معلم پیشکسوت جناب لعل محمدی خواهان محاکمه عاملان و آمران این رفتار ضد بشری می باشند.”

جواد لعل محمدی پس از آزادی: خامنه‌ای به سرنوشت صدام و قذافی دچار می‌شود