بیانیه رسمی دولت ریاض: کشتی توقیف شده متعلق به ایران در عربستان آزاد شد

کشتی ایرانی با نام ( Happyness 1) هپینس وان که در حدود ۲ ماه و نیم  پیش بدنبال ایجاد نقص فنی در قسمت موتورخانه ، به اجبار به بندر جده عربستان منتقل شده بود  با وجود رفع نقص، به علت عدم پرداخت هزینه تعمیر موتور کشتی اجازه ترخیص نیافته بود

سرانجام  کشتی ایرانی با نام ( Happyness 1) هپینس وان که در حدود ۲ ماه و نیم  پیش بدنبال ایجاد نقص فنی در قسمت موتورخانه ، به اجبار به بندر جده عربستان منتقل شده بود  با وجود رفع نقص، به علت عدم پرداخت هزینه تعمیر موتور کشتی اجازه ترخیص نیافته بود .اما سرانجام  از توقیف رها شده و همراه با تمام کارکنان و خدمه خود در حال بازگشت به ایران است.

برخی از  رسانه‌های حکومت ایران، می گویند توقیف این کشتی به علت عدم پرداختن هزینه موتور کشتی بوده است .دولت عربستان سعودی رقمی بیش از ۱۰ میلیون دلار برای هزینه‌های تعمیر و نگهداری این کشتی دریافت کرده است. عربستان سعودی هنوز واکنشی به این خبر ابراز نکرده‌اند.

مقام‌های سعودی ۲ ماه نیم پیش  اعلام کرده بودند که یک تماس اضطراری از شناوری به نام «هپینس۱» دریافت کردند. این پیام به از کار افتادن موتور و از دست دادن کنترل شناور اشاره داشت. مکان این رخداد هفتاد کیلومتری جنوب جده عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری عربستان سعودی،‌ حکومت این کشور از سوی دفتر خود در سازمان ملل متحد و از سوی معاون سفیر حکومت ایران درخواست کمک را دریافت کرده بود.

حمید رضائیان اصل مدیرعامل پیشتر گفته بود: کشور امروز در وضعیت ویژه‌ای قرارگرفته و می‌توان با تکیه‌بر توانمندی‌های این مجموعه درزمینه‌ی تعمیرات، از خروج میزان زیادی ارز جلوگیری کرد.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.