بیانیه مشترک آمریکا، اسرائیل و امارات:  از فلسطینی‌ها  دعوت می کنیم به مذاکرات صلح بازگردند

رسانه های امارات عربی متحده، از روابط با اسرائیل ابراز خرسندی عمیق کردند. در این عکس دو واژه :

ایالات متحده، اسرائیل و امارات عربی متحده بیانیه مشترکی انتشار دادند که در آن از جمله آمده است : عادی‌سازی روابط امارات و اسرائیل به عنوان یک گام تاریخی سبب شد که اسرائیل از طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری صرف‌نظر کند. با تحقق این روابط همکاری‌های گسترده بیشتری در راه است.

در این بیانیه مشترک ایالات متحده آمریکا و امارات متحده عربی از رهبران تشکیلات خودگردان فلسطین خواسته‌اند با مقامات اسرائیلی وارد گفت‌وگو شوند و زمینه حصول توافق برای صلح را فراهم آورند.

در این بیانیه مشترک  آمده است:‌ یک روز پس از پرواز هواپیمای مسافربری از اسرائیل به امارات، مقامات رسمی سه کشور مذاکراتی در هفت حوزه سرمایه‌گذاری، تجارت، بهداشت، برنامه‌ فضایی غیرنظامی، صنایع هواپیمایی، سیاست خارجی و امور دیپلماتیک را آغاز می‌کنند که نتایج این مذاکرات، همکاری‌ گسترده میان دو کشوری است که مبتکرانه و پویاترین اقتصادی‌های منطقه را دارند.

پس از اعلام توافق تاریخی عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات عربی متحده ، که با پیشنهاد و میانجی‌‌گری دولت پرزیدنت ترامپ حاصل شد،‌ یک هواپیمای شرکت هواپیمایی اسرائیلی «ال عال»، روز گذشته (دوشنبه) در اولین پرواز مستقیم مسافربری میان دو کشور دو هیئت عالی‌رتبه آمریکایی و اسرائیلی را از فرودگاه بن گوریون تل‌آویو به ابوظبی برد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: آمریکا و امارات از رهبران فلسطینی می‌خواهند که برای رسیدن به صلح، با همتایان اسرائیلی ارتباط برقرار کنند.

در پایان این بیانیه، اسرائیل و امارات عربی متحده از واکنش مثبت دولت‌های جهان تقدیر کرده و همچنین از پرزیدنت ترامپ بابت رهبری او سپاسگزاری کردند.

جارد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ نیز پس  از فرود پرواز مستقیم اسرائیل به امارات متحده، در فرودگاه ابوظبی، گفت که حکومت اسلامی ایران بزرگترین تهدید برای منطقه است.

پیش از این، نیز پرزیدنت  ترامپ گفته بود  که امارات متحده عربی و اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.

پرزیدنت ترامپ در زمان اعلام خبر این توافق، آن رویداد را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ رابطه شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»