بیانیه وزارت بهداشت ایران طبق معمول حکایت از کاهش شمار جانباختگان و افزایش تعداد مبتلایان دارد

طبق تازه ترین آمار وزارت بهداشت حکومت، از روز گذشته تاکنون  ۱۶۸۳ بیمار جدید کورونا شناسایی شده اند و ۴۵ نفر نیز جان باخته اند. آن چه که در این آمار ایجاد تردید می کند آن است که وزارت بهداشت در ایران، هر روز شمار جانباختگان را کمتر از روز قبل اعلام می کند و این در حالی که هر روز بیش از یک هزار نفر بر شما مبتلایان افزوده می شود. بدین سان، به گفته مقامات وزارت بهداشت، آمار مبتلایان در کشور به  ۱۰۹۲۸۶ تن  رسیده است.

دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، با ارائه این آمار، افزوده گفت: شمار کل جانباختگان کووید ۱۹ به ۶۶۸۵ نفر رسیده است.

وی اعلام کرد:  تاکنون ۸۷۴۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.و حال  ۲۷۰۳ نفر از بیماران مبتلا به کورونا  نیز وخیم است.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان هشدار داد: وضعیت خوزستان خطرناک شده است .  در کمتر از یک ماه  میزان مبتلایان به ویروس کورونا در این استان ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده” است.

این ارشدترین مقام دولتی در استان خوزستان، با اشاره با اعمال مجدد محدودیت‌ها در ۹ شهرستان این استان، گفت که این کار برای “جلوگیری از شیوع ویروس کرونا” صورت گرفته و “اگر نتوانستیم شرایط را کنترل کنیم، محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌کنیم.”

وی افزود:  تعداد بستری‌ها ۶۰ درصد افزایش یافته که نشان می دهد ۲.۵ برابر از این تعداد، بیمارانی هستند که در خانه قرنطینه می شوند.

غلامرضا شریعتی اعلام کرد: با پافشاری  دانشگاه علوم پزشکی و با تصمیم شورای تامین استان برای مدیریت بیماری کرونا تا پایان هفته ادارات بانک‌ها و اصناف غیرضروری در شهرستان‌های اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، دزفول، مسجدسلیمان، شوشتر، هویزه و هندیجان تعطیل شدند.

در این گزارش آمده است  ادارات و بانک‌های شهرستان آبادان تا آخر هفته تعطیل اعلام شده و ‌ ورودی آبادان از سمت اهواز و ماهشهر مسدود و تحت تدابیر سختگیرانه تردد قرار گرفت.

همچنین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان نیز اعلام کرده : به منظور جلوگیری از ورود شهروندان شهرستانهای تعطیل شده ورودی آبادان از دو نقطه اهواز و ماهشهر تا پایان هفته مسدود خواهد شد، وی از همه اهالی سایر شهرها خواست که در طول تعطیلات به آبادان سفر نکنند.