“بیت المقدس” نام نیایشگاه یهودیان در اورشلیم است

ملت اسرائیل و همه آنانی که به تاریخ، فرهنگ و تمدن یهودیان گرایشی دارند، امروز یادروز یکپارچگی اورشلیم را جشن گرفته اند. اورشلیم در سه هزار سال پیش از جانب حضرت داود به عنوان پایتخت اسرائیل گزیده شد و دو هزار سال پیش اشغالگران رومی یهودیان را از وطن خویش آواره کردند و به تبعید بردند.

اورشلیم، قبله مذهبی یهودیان و کعبه آمال و ارمان های ملی و میهنی آنان بوده و هست.

مدت دو هزار سال، یهودیان در غربت، در هر هفته و هر روز دست نیایش به سوی آسمان دراز کرده و آرزو کرده اند که هرچه زودتر به اورشلیم باز گردند.
این آرزو دو هزار سال ادامه داشت تا دورانی که یهودیان بازگشت به سرزمین پدری را آغاز کردند و خانه ملی خود را بنا نهادند و دوباره در اورشلیم و دیگر نقاط وطن تاریخی خویش مستقر گردیدند.

ولی در جنگ تحمیلی سال ۱۹۴۸ که ارتش های عرب به اسرائیل نوخاسته حمله بردند تا آن را منهدم سازند و به گفته خویش یهودیان را به دریا بریزند، بخش شرقی اورشلیم به تصرف ارتش اردن در آمد و یهودیان از زیارت کتل همعراوی، دیوار ندبه محروم شدند.

اما در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ بخش شرقی اورشلیم از تسلط اردن ازاد شد و اسرائیل توانست وحدت و یکپارچگی شهر را دوباره برقرار سازد.

پنجاه و یکمین سالروز اتحاد دوباره اورشلیم در حالی جشن گرفته می شود که فردای آن روز (دوشنبه) سفارت آمریکا در اورشلیم نیز رسما گشایش می یابد و چندین کشور دیگر نیز ابراز علاقمندی کرده اند که در آینده ای نه چندان دور سفارتخانه ها را به پایتخت اسرائیل منتقل سازند.

حکومت اسلامی از هنگامی که قدرت را در ایران به دست گرفته، آشکارا می گوید که خواهان نابودی اسرائیل و تسلط بر اورشلیم است تا بتواند با قربانی کردن فلسطینیان و کشتن اسرائیلیان، به آرزوی واهی خود برای تسلط بر جهان اسلام دست یابد.

برخی رسانه های فارسی زبان نیز در اطاعت از خواسته های رژیم ایران، نام اورشلیم را تحریف کرده و آن را بیت المقدس می خوانند و این در حالی که بیت المقدس همان نیایشگاه بزرگ یهودیان است که به دستور حضرت داود در تپه صیون در شرق اورشلیم بنا گردید و یک هزار و ششصد سال بعد، مسلمانان به روی خرابه های بیت المقدس یهود، مسجد الاقصی را برپا کردند.

تحریف نام اورشلیم، همانند تحریف نام خلیج فارس است. ولی آنانی که اورشلیم را “بیت المقدس” می خوانند، در حقیقت اعتراف می کنند که این شهر را یهودیان بنا کردند و بیت المقدس خود را در آن جا برپا ساختند. همان بیت المقدسی که پادشاهان دادگستر ایران، برای بازسازی آن کمک مالی به اورشلیم فرستادند.

روز یکپارچگی اورشلیم، روز شادمانی ملت یهود و روز آرمان ملی اسرائیل است. این روز، بر همگان خجسته باد.

 

4 دیدگاه‌

  1. من نمیدانم وقتی این یهودیان در اروپا و کمتر در خاورمیانه ظرف این دو هزار سال صدمه دیده و هلو کاس را دیده اند چرا نسبت به فلسطینان همان اعمال شرم اور را انجام میدهند. فکر نمیکنم افراد تحصیل کرده اسرائیل با این اعمال شرم اور و غیر انسانی موافق باشند. خداوند کشورهای ما را از افت تعصب و نژاد پرستی به دور دارد.

    • حتما” آخوند های فاسدی که مردم ایران رو گوسفند و بی عقل میدونن و خودشون رو تنها عقل متفکر جامعه می بینند(به لطف چاپلوسانی چون توی کامنت گذار)
      بشر دوست و غیر متعصب هستند، منظورت اینه؟

  2. علی اقا وقتی طرف مقابل شما را اصلا برسمیت نمی شناسد و خود را صاحب سرزمین پدریتان می داند و برای این توهم حاضر است خودش را هم منفجر کند چاره کار را شما بفرمایید…..

  3. در سریال حضرت یوسف واقعیات گفته شد . کنعان که فرذندان حضرت یعقوب پیامبر در ان ذندگی میکردند در همین مکان فعلی کشور اسراییل قرار داشته که به مصر می امدند و بر میگشتند بنا براین اسراییل نام واقعی محل و مکان یهودیان بوده است.

Comments are closed.