بیشترین آمار پزشکان و پرستارانی که قربانی کورونا شده اند، در شهر مذهبی قم بوده است

کورونا باز هم از جامعه پزشکی قربانی گرفت: دکتر حسین جوهری متخصص گوش، حلق و بینی در قم پس از چند روز مبارزه با بیماری کرونا درگذشت.

بر اساس آخرین آمار اعلام‌شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی قم، از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان قم حدود ۴۰ پزشک و ۱۳۰ پرستار قمی حین خدمت به بیماران به این ویروس مبتلا شدند؛ از میان این پزشکان ۱۵ تن در مراکز درمانی بستری‌شده‌اند و در حال حاضر نیز یکی از پزشکان قمی در ICU به سر می‌برد.همچنین ۲ تن از کارکنان بیمارستان‌های قم، نیز جان باختند

جامعه زرتشتیان ایران خبرداد که افلاطون سهرابی، رییس انجمن زرتشتیان شیراز نیز به دلیل کرونا در گذشت.

و در بین نظامیان نیز  جاوید مهری، فرمانده انتظامی شهرستان اسفراین، در اثر کورونا جان داد .

آخوند پاسدار مجتبی  ذوالنور نماینده مجلس نیز تایید کرد که مجلس حکومت ایران قادر به تصمیم گیری برای حل مشکلات مردم نیست.و گفت: چرا رئیس مجلس موضوع و مطالبات ما را در ارتباط با قرنطینه شهرها  بجد پیگیری نمی کند.چه کسی باید تصمیم بگیرد و چه کسی پاسخگوی این همه نامه و بیانیه مبنی بر قرنطینه شهرها است ؟ چرا رئیس جمهوری اقدام جدی نمی کند؟؟

آخوند مسیح مهاجری، مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نیز در یادداشتی خطاب به روحانی نوشته:  باید جلوی مسافرت‌ها و ورود به پارک‌ها و سایر اماکن عمومی را با قاطعیت گرفت.چرا دولت که اکنون از همراهی تمام نهاد‌ها و ارگان‌ها و نیرو‌های نظامی و انتظامی برخوردار است اقدامی نمی کند.مگر سایر کشورها چه می کنند؟

وی نوشته که  در برخورد با مشکلات داخلی حکومت  نوع سخن روحانی و سایر مسئولین بگونه ای است که گویی کاری از آن‌ها برای مقابله با این پیچ و خم‌های اداری و تخلفات برنمی‌آید و مثلا یک فرشته نجات باید از آسمان بیاید تا این مشکلات را حل کند! چنین روشی به هیچ وجه برای یک حکمرانی قانونی و مشروع قابل قبول نیست و مردم نمی‌توانند مستمع این گلایه ها باشند و ویروس کرونا هم مشغول تاخت و تاز در کشور باشد.

چرا متوجه امر نیستید جناب روحانی،  جان میلیون‌ها انسان در خطر است، گلایه ها را کنار بگذارید و با قاطعیت به مردم کمک کنید.