بیشترین تعداد شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آنتالیا توسط ایرانیان ثبت شد

داوود چتین ،رئیس اتاق بازرگانی و صنایع آنتالیا در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت  که در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۴۹ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی در آنتالیا تاسیس شده‌اند که در بازه زمانی مذکور شهروندان ایران با ثبت ۸۲ شرکت سهامی عام در صدر قرار گرفتند.

او اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۴۹ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی در آنتالیا تاسیس شده‌اند که در بازه زمانی مذکور شهروندان ایران با ثبت ۸۲ شرکت سهامی عام در صدر قرار گرفتند.

داود چتین همچنین افزود: با تاسیس ۴۴۹ شرکت سرمایه‌گذاری خارجی در سال گذشته٬ تعداد شرکت‌های خارجی در آنتالیا به ۴ هزار و ۱۹۷ شرکت افزایش یافته است.

او با اشاره به فعالیت‌های مجازی در دوره اپیدمی کرونا اعلام کرد که با شرکت‌های جدید تاسیس آمار کل شرکت‌های ثبت شده در اتاق بازرگانی و صنایع آنتالیا به ۴۹ هزار و ۶۳۴ شرکت رسیده است.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع آنتالیا افزود که در سال ۲۰۲۰ در مجموع ۴ هزار و ۶۰۵ شرکت سرمایه‌گذاری در این شهر تاسیس شده است. بر این اساس علی‌رغم شیوع پاندمی کرونا اعتماد سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به اقتصاد آنتالیا ادامه یافته است.

آنتالیا جایگاه دومین شهر دارای بیشتر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی پس از استانبول را در سال ۲۰۲۰ نیز حفظ کرد. علاقه سرمایه‌گذاران خارجی در دوره کرونا نیز ادامه یافت.

گفتنی است در سال ۲۰۲۰ میلادی پس از ایران٬ روسیه با تاسیس ۶۳ شرکت و آلمان نیز با ۵۵ شرکت سرمایه‌گذاری در رده‌های بعدی قرار گرفتند.