بیشتر سخنرانان در همایش ایپاک، درباره فتنه گری های ایران و مساله سوریه سخن گفتند

در نخستین روز برگزاری همایش سالیانه ایپاک، اکثر قریب به اتفاق سخنرانان، بر خطرات ناشی از زیاده خواهی ها و فتنه گری های حکومت ایران انگشت گذاشتند و از خطرات حزب الله و سوریه سخن گفتند. چند تن از سخنرانان، شخصیت های اسرائیلی بودند.

ایپاک که سرواژه ای به مفهوم کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل است، به صورت لابی اسرائیل در کنگره عمل می کند.

در ایالات متحده لابی گری یک امر قانونی و مشروع است و بسیاری از کشورها و نهادهای داخلی آمریکا و حتی تولید کنندگان اسلحه یا کشاورزان و یا طرفداران روابط با ایران نیز دارای لابی خود می باشند.

سفیر اسرائیل در ایالات متحده و همچنین شماری از چهره های برجسته میدان سیاست در اسرائیل، از جمله سخنرانان دو روز نخست این همایش بودند که شامگاه فردا به کار خود پایان می دهد.

از جانب دولت ایالات متحده، شخصیت هایی چون مایک پنس معاون ریاست جمهوری، خانم نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل و دیوید فریدمن سفیر ایالات متحده در اسرائیل، در شمار سخنرانان هستند.

همچنین شمار زیادی از اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا ، از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات نیز در بخش هایی از این سخنرانی ها حضور دارند.

رهبران ایپاک که از پیش اعلام کرده بودند که سیاست های منطقه ای حکومت ایران از مهمترین موضوع های مورد بحث در این همایش خواهد بود، از بلندپایگان سیاسی آمریکا درخواست کرده اند که با اقدامات عملی بکوشند خطر حکومت ایران را متوقف، و یا دست کم محدود سازند.

آن ها همچنین خواهان اصلاح و تغییر برجام و توقف برنامه های موشک های بالیستیک حکومت ایران هستند.

مورتون فریدمن دبیرکل ایپاک گفت: مهمترین موضوعی که همایش ار به خود مشغول می دارد، خطرات منطقه ای علیه امنیت اسرائیل و همچنین روند صلح با فلسطینی ها می باشد.

ران دِرمِر سفیر اسرائیل در ایالات متحده در سخنان خود گفت که خطرات امنیتی ناشی از فعالیت های فتنه گرانه حکومت ایران، از خط قرمزهای اسرائیل نیز گذشته و باید آن را متوقف کرد. او یادآور شد که اسرائیل قاطعانه از استقرار رژیم ایران در سوریه جلوگیری خواهد کرد.

یک سناتور آمریکایی در سخنرانی خود خواستار ابراز حمایت قاطعانه تری از خیزش مردمی در ایران شد. سناتور دَن سالیون در سخنرانی خود گفت: «باید در همان هنگام که از خطرات حکومت ایران سخن می گوئیم، ابراز پشتیبانی از ملت بپا خاسته ایران را نیز فراموش نکنیم.

دانی دانون سفیر اسرائیل در سازمان ملل، در سخنرانی خود تاکید کرد که این تشکیلات بین المللی در برابر خطرات حکومت ایران ساکت نشسته و به هیچ اقدام عملی برای متوقف ساختن آن دست نزده است.

یک دیدگاه

  1. هر ماه به واشینگتن رفتن و وزیر خارجه فرانسه به ایران امدن و ایران را تهدید کردن نشانه قوت و موفقیت ایران.شما الکی دوسدار ملت ایران هستید وگرنه دارو و هواپیمای مسافری را تحریم نمیکردید. شما دم از طرفدار مظلومیت نزنید چونکه میلیونها نفر در برمه اواره شده و به بنگلادش کوچ داده شدن و ده ها هزار نفر کشته و تجاوز شده و خانه هایشان اتش کشیده شده هسچ مجمع بین المللی براش یه زره کاری انجام نداده ولی تو ایران یو نفر بازداشت بشه تمام کشورهای اروپایی و امریکایی از رادیو تلوزیون هاشون گرفته تا … سر ایران داد میزنن.پس شما دنباله بهانه هستید به ایران و ملتش ضربه بزنید و تحریم کنید چون برمه قدرتی نداره واز برمه نمیترسید ولی از قدرت ایران هراسان هستید. این نظر من هستید

Comments are closed.