بیش از صد کودک بر اثر کورونا در بیمارستانی در مشهد جان باختند

گزارش ها حاکی از آن است که در بیمارستانی در شهر مشهد  بیش از صد کودک در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹  جان خود را از دست داده‌اند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از رئیس یک بخش در بیمارستان اکبر مشهد نوشت که در کمتر از یک سال گذشته ۱۰۱ کودک در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

غلامرضا خادمی، رئیس بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان اکبر مشهد در این باره می گوید: «آمار بستری کودکان از اسفندماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان اکبر که مرکز کرونایی استان است، ۱۱۷۹ کودک است که از بین کودکان بستری شده تاکنون ۱۰۱ نفر فوت کردند.»

به گفته  خادمی، مرگ و میر کرونا در کودکان «حدود سه درصد از کل بستری‌ها در خراسان رضوی» را تشکیل می‌دهد.

او ادامه داد: «در فاز اول، بیشتر کودکان پنج تا ۱۰ سال مبتلا به کرونا شدند که در همه دنیا هم به این صورت بوده است و در اواخر آبان‌ماه که فاز دیگر مرگ و میر بوده است، کودکان شیر خوار مبتلا به کرونای تنفسی می‌شدند.»

غلامرضا خادمی دو علت را برای مرگ کودکان در پی ابتلا به کووید ۱۹ برشمرد: «اولین علت درگیری‌های قلبی و عروقی و علت دوم فوت کودکان بیماری زمینه‌ای است.»

داده‌ها و اطلاعات ابتدایی از شیوع کرونا در جهان حاکی از آن بود که شمار بسیار کمی از کودکان، نوجوانان و جوان‌ترها با خطر ابتلای شدید به کووید ۱۹ روبه‌رو هستند و میزان مرگ و میر در میان آنها نیز بسیار اندک است.

اما در مهرماه گذشته حسین کرمانپور، مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا در تهران، از افزایش آمار درگیری کودکان با ویروس کرونا خبر داده و گفته بود که از ۳۰ هزار فرد زیر ۱۸ سال که به این ویروس آلوده شده‌اند تاکنون ۳۰۰ نفر جان باخته‌اند.

در حال حاضر کودکان در همه کشورهای جهان به عنوان آخرین گروهی طبقه‌بندی شده‌اند که از واکسن کرونا بهره‌مند خواهند شد.

تا روز سه‌شنبه، ۲۱ بهمن، ۵۸ هزار و ۶۲۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ایران جان باخته بودند و مجموع افراد مبتلا شده به این بیماری در کشور به بیش از یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر رسیده بود.

رژیم از روز سه شنبه واکسیناسیون را آغاز نموده و این در حالی است که کارشناسان بهداشتی و درمانی نسبت به امن و سلامت بودن واکسن ها ابراز شک و تردید می کنند.

مقام های رژیم در روزهای گذشته ادعا کردند که به زودی از واکسن تولید ایران رونمایی خواهند کرد.

همچنین طی یک هفته اخیر دو فوتبالیست پیشین ایران به نام های:مهرداد میناوند و علی انصاریان هر دو به علت ابتلا به کورونا جان خود را از دست دادند و مرگ آنها با موجی از خشم مردم نسبت به سخنان علی خامنه ای همراه بود که گفته بود با ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی مخالف است.