بیش از ۱۰۰هزار تن در ایران بعلت فقر و بیکاری و نبود امکانات اجتماعی اقدام به خودکشی کرده‌اند

مریم عباسی‌نژاد، مسئول برنامه “پیشگیری از خودکشی” در وزارت بهداشت حکومت ایران،گفت : سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار تن بعلت مشکلات اقتصادی و بیکاری ، زلزله و سیل ونبود  امکانات فرهنگی ، تفریحی و ورزشی  اقدام به خودکشی در ایران کرده اند. که ۸۲ درصد از این اقدام ها  از طریق بیش‌مصرفی دارو انجام گرفته است

وی افزود: آمار مرگ ناشی از خودکشی در ۱۸ استان ایران نیز بالاتر از میانگین کشوری است.

عباسی نژاد گفت: از سه سال پیش تاکنون  میزان اقدام به خودکشی در کشور “با شیب ملایم” افزایش یافته و از ۹۴ نفر در هر یکصدهزار نفر به ۱۲۵ تن در هر یکصدهزار نفر رسید.

وی افزود: حدود ۷۵ درصد از آنها در رده ۱۵ تا ۳۴ سال بوده‌اند و حدود ۵۰ درصد نیز متأهل بودندکه بسیار ی از آنان به علت نبود شغل مشکلات تحصیلی بازماندگان زلزله و سیل بوده اند .

کارشناسان خبری می گویند مشکلات خانوادگی و شکست در زندگی خصوصی از دلایل اصلی اقدام به خودکشی هستند اما فقر، بیکاری و کمبود “حیات اجتماعی” و تخریب شخصیتی نبود امکانات تحصیلی و ورزشی و آزادی عمل برای نوجوانان  از عمده علت‌های افسردگی و اقدام به خودکشی نزد گروه‌های مختلف سنی در ایران عنوان می‌شوند.

هادی معتمدی روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران در این باره گفت: علت اصلی افزایش نرخ خودکشی در جوانان ایران “سیاست های غلط جمعیتی در گذشته بدون توجه به نیازهای این قشر” است.

علی خامنه ای پیشتر گفت بود که باید جمعیت ایران زیاد شود ؟؟؟