بیش از ۱۰۰ کارخانه تن ماهی در ایران به علت عدم تخصیص ارز تعطیل شد 

مسعود بختیاری، عضو سندیکای صنایع کنسرو ایران خبر داد : از ۱۳۵ کارخانه تولید تن ماهی کمتر از ۳۰ کارخانه فعال هستند و آنهایی که کار می‌کنند با کمتر از ۲۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند. این در حالی است که مصرف سرانه ماهی در کشور ما کمتر از نصف میانگین جهانی است و ما در رده صدم از نظر مصرف ماهی و رده چهارم از نظر مصرف تن ماهی هستیم.

او در ادامه گفت:  بحران تولید تن ماهی در کشور به دلیل عدم حمایت دولت، عدم اختصاص ارز برای واردات ماهی تن و کافی نبودن صید داخل آغاز شده است به طوری که با افزایش قیمت تمام شده در داخل قیمت‌های داخلی رشد نداشتند و همه اینها باعث شد که بخش زیادی از فعالان این حوزه کار خود را تعطیل کنند.

در ادامه اعتراضات کارگری و صنفی در ایران ، امروز (شنبه ) کارگران نیشکر هفت تپه در شصت و نهمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

در این گزارش آمده است که معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

همچنین  تعدادی از دامداران مشهد نیز در اعتراض به کمبود نهاده های دامی، در مقابل سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تجمع کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که  شماری از بازنشستگان وزارت نفت و آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق شاغل در این وزارت، با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی جدید شرکت ملی نفت خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

و در ادامه  شماری از پرستاران بیمارستان‌های استان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری، خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند.

در ادامه اعتراضات در ایران دامداران مشهد نیز در اعتراض به افزایش چند برابری نرخ کنجاله سویا که به مرز ۱۰ هزار تومان و ذرت ۳ هزار تومان رسیده در مقابل جهاد کشاورزی تجمع کردند. و خواهانِ شنیده شدنِ صدای مهیبِ ورشکستگی و شکسته شدن استخوانِ دامپروری از سوی مسئولان حکومتی هستند .

دامداران می گویند: هر روز  نرخ غذای دام و طیور در ایران بالا می رود و دامداران قادر به ادامه کار نیستند .

دامداران می گویند نرخ کنجاله سویا با نرخ مصوب خود اختلاف چند برابری دارد با استمرار این روند بسیاری از تولیدکنندگان از چرخه تولید خارج می شوند.

شماری از کاربران در واکنش به این خبر نوشته اند : با توجه به مشکلات عدیده ی که گریبانگیر صنعت دامپروری  شده که تاکنون هیچ کورسویِ امیدی برای حل شدنِ آنها از سوی متولیان امور دام و لبنیات کشور مشاهده نکردند

همچنین در ادامه این خبر امده است که بازار چرم ساوالان در تبریز دچار حریق شده است و خسارت زیادی به کاسبان این بازار وارد شده است.

همزمان خبر رسیده است که  یکی از طبقات هتل زرین شهر دماوند نیز آتش گرفته و حریق به سایر طبقات هم رسیده و همچنین اداره مالیات شهرستان آزادشهر استان گلستان نیز در آتش سوخت.