بیش از ۲۰۰ تن از نمایندگان مجلس حکومت، خواستار تعقیب قضایی بیژن زنگنه شدند

۲۰۵ تن از نمایندگان حکومت ایران ، بیژن نامدار زنگنه ، وزیر نفت را به علت اینکه از فرصت های موجود برای ادامه قاچاق نفت ایران به کشورهای دیگر به حد کافی استفاده نکرده،  وی را  به اهمال متهم کردند و در نامه سرگشاده  ای به حسن روحانی نوشتند: اعلام می‌نماییم خسارات چند ده میلیارد دلاری در بندهای فوق الاشاره ناشی از ترک فعل زنگنه ، غیر قابل گذشت و اغماض بوده و خسارات وارده به کشور به مراتب زیانبارتر از خسارات قرارداد کرسنت بوده که مستلزم تعقیب قضایی و رسیدگی عاجل قوه قضاییه می باشد.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت رژیم  پیشتر گفته بود :  « یک عده به کار وزارت نفت ایراداتی وارد می‌کنند و مرا قبول ندارند، البته از روز اول هم قبول نداشتند تا زمانی که این امانت دست من است با همه وجود تلاش می‌کنم که از این امانت مردم حفاظت کنم».

زنگنه همچنین تاکید کرده بود : «چرا عده ای متوجه نیستند که  آمریکا در دوره جدید راه‌های دور زدن تحریم‌ها را سخت‌تر کرده است و در حال حاضر اگر یک کشتی به سمت بنادر ایران حرکت کند از سوی بنادر کشورهای دیگر تحریم می‌شود.».

در بخشی از نامه نمایندگان  آمده است: طی هشت سال گذشته و تاکنون، در توسعه و تولید حداکثری از میادین مشترک ویژه میادین مشترک با کشور عراق و عربستان سعودی دچار عقب افتادگی فراوان، مهاجرت ذخایر هیدروکربوری به طرف کشورهای رقیب و همسایه و در نهایت خسارت و به یغما رفتن ثروت ملی شده‌ایم.

وزارت نفت سود دهنده ترین نهاد دولتی است، که بسیاری از عوامل تندروی رژیم، به پول های آن چشم طمع دوخته اند. ولی سرکردگان جناح رقیب، ادعا می کنند که زنگنه در فروش نفت ایران از طریق دور زدن تحریم های آمریکایی دستاوردی نداشته است.