بیش از۴۰۰ بیمارستان و مرکز درمانی در تهران مجوز ایمنی ندارند

معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران اعلام کرد: این سازمان به تنهایی قادر به حل مشکلات ایمنی مراکز درمانی نیست وزارت بهداشت باید کمک کند.

محمود قدیری افزود: پس از  انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر، و  کشته شدن ۱۹ تن، به بررسی بیمارستان ها و مراکز درمانی در پایتخت پرداختیم ، تحقیقات نشان داد:   حدود ۴۰۰ مرکز درمانی در تهران ، مجوز و استاندارد لازم کار را ندارند و وزارت بهداشت هم اکنون  در باره استاندارد بودن این مراکز اقدامی نکرده است .

معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی تهران گفت که کارشناسان آتش‌نشانی در سال‌های اخیر از بسیاری از اماکن عمومی و تجمعی بازدید کرده و با بررسی موارد ایمنی، خلاها و موارد نقض ایمنی را به مالکان هشدار داده‌اند. اما شوربختانه هیچ اقدامی در جهت هشدارها نکرده اند.

قدیری افزود از آنجا که تعداد قابل توجهی از مراجعه‌کنندگان به این مراکز را بیماران شامل می‌شوند، بیمارستان‌ها در شمار مراکزی هستند که باید ایمنی آنها از اهمیت بالایی برخوردار باشد که متاسفانه چنین شرایطی را ندارند.. برخی از آنان با رایزنی با ارگان ها و نهادها ی پر نفوذ، و ارتباط با مجلس و شورای شهر توانسته اند تا کنون بدون شرایط ایمنی فعالیت کنند.