بیمارستان ها ی ایران تخت و کپسول اکسیژن  برای بیماران کورونا ندارند

فرشاد علامه،  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد که « مصرف اکسیژن در بیمارستان‌های کشور هیچگاه تا حد کنونی بالا نبوده است و اکسیژن‌رسانی به بیماران نوعی چالش است».

فرشاد علامه گفت: همه تخت‌های بیماران مبتلا به کورونا در تهران پر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ادامه افزود:  در این شهر ۹۴۰ بیمار در بیمارستان‌های دولتی و بیش از ۱۲۰۰ بیمار در بیمارستان‌های خصوصی و وابسته به ارگان‌ها بستری هستند. در همین زمینه،  مقامات دیگر استان‌های ایران نیز از پر شدن تخت‌های بیماران مبتلا به کرونا در این استان‌ها خبر داده‌اند.

در ادامه این خبر، آمده است که  ستاد مقابله با کورونای تهران در یک جو کاملا امنیتی متشکل از نیروهای سپاه پاسداران برگزار شد در این جلسه  محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرماندهان سپاه پاسداران، بدون حضور ارتش برگزار شد.

در این نشست،  محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران، خواستار تعطیلی سه هفته‌ای تهران شد و تاکید کرد که «قطعا باید تصمیم ویژه و قاطعی درباره تهران گرفته شود».

همچنین زهرا نژاد بهرام، عضو هیات‌رییسه شورای شهر تهران، نیز از برگزاری جلسه اعضای شورای شهر با مجمع نمایندگان تهران برای بررسی موضوع تعطیلی دو هفته‌ای تهران به دلیل شیوع کورونا خبر داد.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران، نیز اعلام کرده که شهرهای ایران به‌خصوص کلانشهرها باید دو هفته تعطیل شوند. او در عین حال گفته بود که دلیل مخالفت دولت با تعطیلی وضعیت اقتصادی کشور است؛ چرا که در صورت تعطیلی باید خسارت‌ها جبران شوند.

همچنین از امروز (چهارشنبه) محدودیت‌های جدید برای پیشگیری از شیوع ویروس کورونا، علاوه بر ۴۳ شهرستان قبلی، در ۴۶ شهرستان جدید و در مجموع در ۲۵ استان اجرا می‌شود. این محدودیت‌ها شامل مشاغل درجه سه و چهار است.

گروه شغلی سه شامل مراکز آموزشی و فرهنگی، تالارهای پذیرایی و آرایشگاه‌ها می‌شود. گروه شغلی چهار نیز شامل مراسم‌ها و ورزش‌ها و همچنین کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و مراکز تفریحی می‌شود.

آمار جان‌باختگان کرونا در چند روز اخیر حدود ۸ و ۹ برابر آمار جان‌باختگان اردیبهشت‌ماه