بیماری خطرناک “تب کریمه کنگو” در ایران گسترش می یابد و بیماران در خطرند 

تب کریمه کنگو،  یک بیماری حاد تب‌دار و خون‌ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شودوبیشتر در مناطق صحرایی ازجمله آفریقا، عراق، افغانستان، پاکستان و ایران مشاهده می‌شود

مقامات وزارت بهداشت حکومت از ابتلای ۵۴ تن به تب کریمه کنگو در ایران وجان باختن ۵ تن از این بیماران خبردادند.

بهزاد امیری، رئیس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت:  استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان، فارس و مازندران را به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلاء به تب کریمه کنگو هستند.

محمد عباسی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، نیز در این باره گفت: «از ابتدای فصل گرما تاکنون ۱۴ نفر در استان گیلان به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده و یک نفر هم جان خود را از دست داده است.

تب کریمه کنگو،  یک بیماری حاد تب‌دار و خون‌ریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شودوبیشتر در مناطق صحرایی ازجمله آفریقا، عراق، افغانستان، پاکستان و ایران مشاهده می‌شود.

عباسی گفت: از مجموع ۵۴ مورد ثبت‌شده ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران، ۱۴ مورد به استان گیلان و ۱۴ مورد به استان سیستان و بلوچستان مربوط می‌شود. بیشترین آمار مبتلایان در سیستان و بلوچستان نیز به زاهدان برمی‌گردد. یک نفر نیز در پی ابتلا به این تب خونریزی‌دهنده در استان گیلان جان خود را از دست داده است.

2 دیدگاه‌

  1. حرف نزنید از( تب کریمه کنگو) فقط حضرت آقا این نماینده تام الاختیار خداوند توی بهشت ایران سلامت باشند. پشه ایشان را که جزء ذخایر آشکار الهی هستند را سلامت وبی گزند پشه نگه دارد. این حرفها چیست که میزنید؟ پشه چیست؟ شاید باز توطئه دشمنان اسلام ومسلمین درکار باشد. شاید!! تب کریمه دیگه چه صیغه ای هستش؟

  2. به کسانی‌ که عزیزان خود را از دست داده اند تصلیحت عرض میکنم ):
    ای کاش که از این کنه ها به جان آخوندها هم بیافتد. ای کاش.

Comments are closed.