زنگنه: «برای دور زدن تحریم های آمریکا، نفت را در خارج از خلیج فارس بارگیری می کنیم»

وزیر نفت ایران افزود : این   پایانه جدید در منطقه مکران می تواند  یک میلیون بشکه نفت ایران را از آنجا صادر کند، لوله نیز در دست احداث داریم که  تا سال ۲۰۲۱ این پروژه به مرحله اجرایی در می اید

وزیر نفت حکومت اسلامی ایران، بیژن نامدار زنگنه افشا کرد که حکومت برای دور زدن تحریم ها و پنهان نگاه داشتن صادرات نفت، قصد دارد بارگیری آن را به نقطه ای بیرون از خلیج فارس و بدون نیاز به عبور از تنگه هرمز منتقل سازد.

وزیر نفت در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک در همایش کشورهای صادر کننده نفت و گاز در هفته انرژی روسیه در مسکو در پاسخ به این سوال  که ایران پیشتر ادعا کرده بود ، قادر است تا دو سال آینده نفت خود را با دور زدن از تنگه هرمز صادر کند؟ آیا این طرح عملی است ؟گفت : پایانه جدید در منطقه مکران نزدیک شهر جاسک  در حال آماده سازی است وتا دو سال دیگر این طرح عملیاتی خواهد شد .

ایالات متحده بارها اعلام کرده است  که مسیرهای حمل و نقل دریایی نفت ایران شفاف نیست وکشتی هایی که تقریبا یک پنجم نفت ایران را صادر می کنند یا سیستم های ردیابی سیگنال رادیویی را قطع می کنند یا اطلاعات غلطی راجع به محموله ارسال می کنند.

وزیر نفت ایران افزود : این   پایانه جدید در منطقه مکران می تواند  یک میلیون بشکه نفت ایران را از آنجا صادر کند، لوله نیز در دست احداث داریم که  تا سال ۲۰۲۱ این پروژه به مرحله اجرایی در می اید.این راه بهترین و امن ترین مسیر برای صادرات نفت خواهد بود .

کاهش فروش، تولید نفت ایران را هم به کمتر از دو میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است. کاهش فروش و تولید، می‌تواند علاوه بر کاهش درآمدهای نفتی ایران، هزینه تولید را هم بالاتر ببرد و فشاری مضاعف بر صنایع نفت ایران وارد کند.

آمارهای روزانه و اعدادی که نشان می دهد تحریم‌های آمریکا فشاری بی‌سابقه به اقتصاد ایران وارد کرده است و وعده مقام‌های ایران در مورد ادامه فروش نفت و امید به چین و هند عملی نشده و آمریکا تاکنون موفق شده تهدیدش را عملی کند و فروش نفت ایران را بدون ایجاد تنش در بازار جهانی نفت، به مقداری ناچیز نزدیک کند.و به قول ترامپ به صفر برساند .

2 دیدگاه‌

  1. چرا شماها توی کله های عرب خنگتان نمیرود که تحریم فروش نفت برای ان است که از دزدی مال مردم ایران و پشتیبانی تروریستهای اخوند جلوگیری شود.

Comments are closed.