بیکاری در ایران بیداد می کند اما  روحانی استخدام   ۱۲ هزار نفر از خانواده شهدا در دستگاه‌های دولتی را می دهد

حسن روحانی، طی فرمانی با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان خانوادهای شهدا و جانبازان در دستگاه‌های دولتی موافقت کرد.

یادآور می شود: خانواده های شهدا، اعم از فرزند، همسر، خواهر و برادر شهید، جانبازان و فرزندان آنها، با هر درصدی که جانبازی به آنها تعلق گرفته است، هم مشمول این قانون می شوند.

سازمان اداری و استخدامی، نیز در این باره اعلام کرد: حسن روحانی، رییس‌جمهوری اسلامی ایران، با درخواست این سازمان برای استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در دستگاه‌های دولتی موافقت کرد.

بنا بر این گزارش، مقررات استخدام در دستگاه‌های دولتی شامل فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد فاقد شغل می‌باشد.

پیش از این رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره گروه های مشمول قانون استخدام فرزندان ایثارگر و جانباز گفته بود: آن دسته از ایثارگران که در حال حاضر به صورت شرکتی، قرارداد کار معین و پیمانی در دستگاه‌های دولتی اشتغال دارند، مشمول قانون استخدام ایثارگران هستند.

این در حالی که جنگ هشت ساله ایران و عراق ۳۳ سال پیش به پایان رسیده است .؟؟!!

کاظم فرج‌اللهی ،کارشناس روابط کار و فعال مستقل کارگری نیز در این باره می‌گوید: قبل از ورود به بحث استخدام ها در بخش خصوصی لازم است به استخدام‌های دولتی هم بپردازیم. در سال‌های اخیر فیلترها در این زمینه به قدری تنگ شده که عملا وابستگان کارمندان دولت می‌توانند به استخدام دولت دربیایند. این زمینه را برای ورود افراد جدید از بین برده است و به غیر از خانواده شهدا و بسیجیان و ایثارگران و ….کس نمی تواند جذب کار شود و  عملا می‌بینیم که دایره کسانی که می‌توانند به استخدام دولت در بیایند تنگ‌تر و تنگ‌تر شده است