تابناک:قالیباف سپاهی  محمود رضوی را به عنوان مشاور فرهنگی و هنری رئیس مجلس انتخاب کرد

خبرگزاری تابناک ، نزدیک به محسن رضایی نوشته است: محمد باقر قالیباف سپاهی  محمود رضوی را به عنوان مشاور فرهنگی و هنری رئیس مجلس انتخاب کرد.او در حالی یک سینماگر را به عنوان مشاور خود برگزید که این مسئولیت پیش از این به چهره‌های دارای رگه‌های فرهنگی و فاقد رگه‌های هنری سپرده می‌شد .

محمود رضوی مشاور پیشتر معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران بوده است. دارای تحصیلات کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی از دانشگاه علوم تحقیقات است. او با تهیه کنندگی فیلم «درباره الی» به کارگردانی اصغر فرهادی در سال ۱۳۸۷ وارد سینمای حرفه‌ای شد و در این بیش از یک دهه پرکار بود.

تابناک در ادامه نوشته است: البته مشخص نیست در مجلس کنونی چه میزان از امور با اراده رئیس مجلس می تواند تحقق یابد و تا چه اندازه فضا ی مجلس یازدهم شبیه به مجالس پیشین است؟؟ اما در هر صورت می‌توان از این دریچه برای ارتباط مداوم با هسته تصمیم‌گیر مجلس شورای اسلامی بهره برد و برخی خلاهای قانونی را برطرف کرد.

تابناک نوشته است : این اتفاق عجیب و مهمی است که یک چهره از بدنه فعال در تولید محصولات فرهنگی و هنری به عنوان مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب شده و در صدر قانون گذاری ایران یک مشاور سینماگر قرار دارد.

تابناک نوشت: فرهنگ و هنر به خلاهای قانونی در حوزه رعایت حقوق مالی و معنوی هنرمندان مواجه است. فقدان شفافیت وسیع و غیر گزینی و امضاهای طلایی نیز از دیگر چالش‌های در مسیر فرهنگ است. همچنین برای سال‌های متمادی اعتبارات فرهنگی رشد اندکی حتی نسبت به عرصه‌هایی چون ورزش داشته‌اند ؟ اما حالا  می‌توان امید داشت که  زمینه برای جبران این عقب ماندگی و به ویژه افزودن بودجه‌های عمرانی برای توسعه سرانه فضای فرهنگی و هنری فراهم شود؟؟؟ البته باید دید اهالی فرهنگ و هنر تا چه میزان از این فرصت استفاده خواهند کرد؟