تابناک ادعا کرد که اسرائیل نقشه ای برای جنگ علیه حزب الله در لبنان وسوریه را طراحی کرده است

در همان حال که سرکرده گروه تروریستی حزب الله لبنان، حسن نصرالله، به تهدیدهای جنگی علیه اسرائیل ادامه می دهد و ادعا می کند که قادر است با کمک موشک های اهدایی از جانب حکومت ایران، اسرائیل را با خاک یکسان سازد، سامانه خبری تابناک در تهران، وابسته به محسن رضایی، ادعا می کند که اسرائیل برای حمله نظامی گسترده علیه حزب الله در خاک سوریه و در لبنان، نقشه ریزی گسترده ای کرده است.

تابناک به هیچ منبع اطلاعاتی برای سندیت بخشیدن به ادعای خود استناد نکرد. ولی این خبر در حالی انتشار می یابد که اکنون بیش از دو سال است ضربات مداوم نیروی هوایی اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس، حزب الله لبنان و دیگر گروه های مزدور رژیم ایران همچنان ادامه دارد و نیازی به یک جنگ تازه نیست.

در مورد لبنان نیز اسرائیل بیکار ننشسته و همه توطئه های تعرضی حزب الله را خنثی می کند. همین چهار ماه پیش بود که اسرائیل افشا کرد که از فعالیت های حزب الله برای احداث تونل های تعرضی از لبنان به خاک اسرائیل آگاهی پیشین داشته و به انهدام همه آن ها پرداخت.

در حال حاضر هیچ لزومی ندارد که اسرائیل به یک جنگ تمام عیار علیه حزب الله در لبنان دست بزند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در هفته ای که گذشت به بیروت رفت و نخست وزیر لبنان را در ادامه ایستادگی در برابر زیاده خواهی های حزب الله مورد تائید و پشتیبانی  قرارداد.

تابناک در ادامه گزارش خود به خبری استناد می کند که چند هفته پیش انتشار یافت و آن تلاش حزب الله لبنان برای برپایی پایگاه هایی در نزدیکی مرز اسرائیل در بلندی های گولان بود که با ضربات نیروی هوایی اسرائیل آسیب دیده و نیازی به جنگ و یا حمله زمینی نبوده است.

تابناک از جمله، به خبر روزنامه “ییسرائل هیوم” (اسرائیل امروز) استناد کرده که نوشته بود اسرائیل همه مواضعی را که حزب الله پس از تسلط دوباره ارتش سوریه بر جنوب آن کشور برپا کرده بود، ویران ساخته است.

در مجموع، حتی در متن خبر تابناک، هیچ اثری از این که اسرائیل طرحی را برای حمله جنگی به حزب الله در سوریه و لبنان تهیه کرده، دیده نمی شود.