تابناک به نقل از بولتون” « پرزیدنت ترامپ همچنان به فکر توافق با حکومت  ایران است»

سامانه خبری “تابناک” در تهران وابسته به محسن رضایی،  به نقل از جان بولتون،  مشاور پیشین پرزیدنت ترامپ در امور امنیت نوشت: پرزیدنت  ترامپ به دنبال گفت‌وگو با مقام‌های حکومت اسلامی ایران می باشد. بولتون گفت: «فکر می‌کنم، شاید ظرف سی روز آینده، به فکر ملاقات با آیت‌الله‌ها و توافق با آنها برای بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ باشد. فکر می‌کنم این چیزی باشد که از او انتظار انجام آن می‌رود».

پرزیدنت ترامپ از نخستین روزی که قدرت را به دست گرفت، اعلام کرد که آماده گفتگو با حکومت ایران است. او در کارزار انتخاباتی اخیر نیز چند بار گفت که اگر به دور دوم ریاست جمهوری برسد، اطمینان دارد که رژیم ایران به کنار میز مذاکره خواهد آمد و آنگاه می توان به بهترین توافق رسید.

حکومت ایران همچنان به سرکشی در مخالفت با مذاکرات ادامه می دهد و مسلما چنین نزاع بغرنجی  در ظرف یک ماه قابل حل نیست .

بولتون افزود که پرزیدنت ترامپ،  قطعاً به شکست در انتخابات راضی نخواهد شد.  او گت: «فکر می‌کنم که او با توصیه‌های حقوقی و سیاسی بدی احاطه شده است که به او می‌گویند شانس پیروزی دارد، فکر می‌کنم او به هیچ عنوان شکست در انتخابات را نخواهد پذیرفت و می‌گوید که انتخابات از او به سرقت رفته است و نگرانم که در نُه هفته باقیمانده “از ریاست‌جمهوری”، ترامپ اقداماتی را انجام دهد که خسارات قابل توجهی به کشور و دولت و حزب جمهوری‌خواه وارد کند».

این مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ درباره تلاش‌های تیم ترامپ برای به چالش‌ کشیدن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «من فکر می‌کنم کل عملیات حقوقی که ستاد انتخاباتی ترامپ به راه‌ انداخته‌اند، دچار عیب و نقص است….اگر همانطور که رئیس‌جمهور دائماً در کارزار انتخاباتی تصریح می‌کرد، دموکرات‌ها، به دنبال تلاش برای به سرقت بردن انتخابات بودند……وکلا باید ماهها قبل از سوم نوامبر، روز برگزاری انتخابات،  حضور پیدا می‌کردند و به دنبال شواهد و مدارک و موارد نگران‌کننده می‌بودند و اقداماتی را در دادگاهها برای جلوگیری از تقلب انجام می‌دادند».

بولتون گفته است :  «در دو هفته گذشته، تئوری‌هایی پشت تئوری دیگری درباره تقلب در انتخابات، می‌شنویم، تنها چیزی که در این میان وجود ندارد، شواهد حقیقی و واقعی است….این مسئله می‌تواند حزب جمهوری‌خواه را بی‌اعتبار کند».