تابناک: ” دو زن به پرونده جاسوسی اتمی اسرائیل در ایران چه نقشی داشته اند؟”

تابنک در پایان خبر خود نوشت: اما نکته مهم در این پرونده، حضور دو زن در میان عوامل اجرایی عملیاتی است که نتانیاهو ادعا می کند انجام شده. برخی می پرسند، این دو زن چه کسانی هستند و در این عملیات چه نقشی داشتند؟

خبرگزاری تابناک در گزارشی با استناد به خبرگزاری های خارجی نوشت : بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که چهار مرد و دو زن در ماجرای سرقت اسناد هسته ای ایران از شورآباد تهران، و انتقال آن به اورشلیم نقش داشته اند.

نتانیاهو سال گذشته در یک همایش رسانه ای پرسروصدا در اورشلیم فاش ساخت که ماموران اسرائیلی حدود یکصد هزار سند و دیسک کامپیوتری را که به فعالیت اتمی ایران مربوط می شده، در اختیار گرفته و به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد قصد واقعی رژیم ایران از برنامه های هسته ای، تولید بمب اتمی به شیوه های فریبکارانه برای جلوگیری از اعتراض های بین المللی و اقدامات نهادهای جهانی علیه آن بوده است.

تابناک در ادامه افزود: ادعای ربودن این اسناد که دو سال پیش صورت گرفت، باعث موجی از تبلیغات منفی علیه برنامه هسته ای ایران شد. با این حال به تازگی ابعاد این عملیات جاسوسی از سوی مقامات رژیم اشغالگر قدس بیان شده و نتانیاهو گفته است که این عملیات جاسوسی عامل اصلی خروج دونالد ترامپ از برجام بوده و باعث شده تا اقدامات رئیس جمهور آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران موجه جلوه کند.

تابنک در پایان خبر خود نوشت: «اما نکته مهم در این پرونده، حضور دو زن در میان عوامل اجرایی عملیاتی است که نتانیاهو ادعا می کند انجام شده. برخی می پرسند، این دو زن چه کسانی هستند و در این عملیات چه نقشی داشتند؟»

یوسی کوهن، رئیس موساد، سازمان اطلاعاتی اسرائیل، پیشتر گفته بود  که دو زن و چهار مرد  در داخل اسرائیل مسؤول طراحی عملیات و چگونگی انتقال اسناد به اورشلیم بوده اند. آگاهان می گویند که خود عملیات در شوراباد، همگی توسط افراد محلی انجام شده بود.

در مراسم غیرعلنی که هفته پیش در تل آویو برگزار شد، افرادی که این برنامه خارق العاده را طراحی و نظارت کرده بودند، به دریافت جایزه و نشان لیاقت نائل شدند.

در گزارش های پیشین آمده بود که به دنبال افشا شدن این جریان شمار نامعلومی از کارمندان مراکز اتمی و سپاه پاسداران و نهادهای امنیتی دیگر را مورد بازخواست و مورد تحقیق قرار دادند و اخیرا هم از اعدام یک یا چند نفر خبر دادند اما مشخص نکردند که با این جریان چه ارتباطی دارند.

آگاهان می گویند که در سرویس امنیت خارجی اسرائیل (موساد) زنان پا به پای مردان، به طراحی عملیات می پردازند و حتی در برخی موارد، ابتکارهای برجسته تری نشان می دهند و حساسیت و هوش و منطق زنانه را برای بررسی میزان عملی بودن و کم خطری طرح های اطلاعاتی، به کار می گیرند.

یک دیدگاه

  1. موساد یک بار دیگر باعث افتخار شد . زمانی که آقای نتانیاهو پرونده تورغوزآباد را فاش کرد عوامل رژیم و رسانه های ولایت وقیح بر ضد موساد و اسرائیل دست به دروغ پراکنی زدند . آنها یک قالی شویی را نشان دادند و ادعا کردند این یک شکست بزرگ برای سرویس اطلاعاتی اسرائیل است ولی اکنون این موفقیت برگی از موفقیت‌های دیگر موساد است و رژیم مات و مبهوت به دنبال مقصر درون ایران میگردد . درود بر موساد درود بر اسرائیل . ( نئوهاگانا ایران )

Comments are closed.