تابناک: چرا وزارت کشور آمار مبتلایان و قربانیان کرونا بر حسب استان های کشور را متوقف ساخته است؟

در واکنش به این واقعیت که وزارت بهداشت انتشار آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا بر حسب استان های کشور را متوقف ساخته، سامانه خبری تابناک  نوشت: چرا ارائه آمار‌های استانی مبتلایان قطعی به ویروس کرونا متوقف شد؟

در این گزارش آمده است : آمار‌های استانی ابتلا به این ویروس  نشان می‌داهد که ویروس با چه سرعتی در حال پخش شدن در سطح ایران است و شدت شیوعش در کدام استان‌ها بیشتر است، دو روز است بی هیچ مقدمه و توضیح و تفسیری حذف شده تا مثلا ندانیم از ۸۳۵ مبتلای قطعی در ۲۴ ساعت اخیر، چند تن در کدام استان شناسایی شده اند و آیا چهار استانی که موردی از ابتلا در آن‌ها شناسایی نشده بود، آلوده شده اند یا خیر.

تابناک نوشت: به فاصله دو هفته از شیوع ویروس جدید کرونا در کشورمان و در شرایطی که شایعات تا حدود زیادی فروکش کرده، وزارت بهداشت کشورمان با رقم زدن یک تغییر، بستر طرح ابهامات و شائبه‌هایی جدید را موجب شده است.

خبرگزاری تابناک نزدیک به سپاه نوشته :  در آخرین روز بهمن ماه امسال در حالی به ساعات پایانی خود نزدیک می‌شد که نگرانی جدیدی به دغدغه‌های ایرانیان افزوده شده بود. ابتلای دو تن از هموطنانمان به ویروس جدید کرونا، نگرانی‌ای بود که خیلی زود جایش را به هراس داد چرا که خبر رسید آن دو فرد مبتلا جان باخته‌اند.

حالا دو هفته از آن روز می‌گذرد و در این مدت آنقدر درباره این ویروس جدید، تاریخچه اش، چگونگی انتقال و راه‌های پیشگیری از ابتلا به آن شنیده ایم که قابل قیاس با اطلاعات ما درباره این بلای دامنگیر در روز‌های ترکتازی اش در شرق آسیا و به طور ویژه چین نیست. بلایی که درک چندانی از ابعادش نداشتیم.

وضعیتی که هنوز هم برخی از هموطنانمان ابعادش را درک نمی‌کنند که اگر می‌کردند، خودخواسته به قرنطینه خانگی می‌رفتند و می‌کوشیدند از معرضش در امان باشند در حالی که به تاکید مسئولان، بعضی آنقدر خطر را دست کم گرفته اند که تعطیلات اعلام شده برای کاهش تردد‌ها در سطح شهر‌ها و جاده‌ها را فرصت مناسبی برای سفر یا دورهمی یافته اند.

شاید بد نیست در مهار شیوع ویروس به چین تاسی کنیم که سر منشا شیوع ویروس جدید کرونا است و از روز نخست ارائه آمار روزانه را در دستور کار قرار داد و هرگز این روند را متوقف نکرد

یک دیدگاه

Comments are closed.