تاثیرگذاری تحریم های آمریکایی: صادرات دو میلیونی ایران، به صد هزار بشکه کاهش یافته است

در حالیکه حکومت ایران دائما اعلام می کند  که صادرات نفت، حتی بیشتر از پیش ادامه دارد، خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع صنعتی خبرداد که  صادرات نفت ایران به ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است – و این در حالی که هنوز دو ماه بیشتر از تشدید تحریم‌های نفتی ایالات متحده علیه ایران، نگذشته است.

ایالات متحده پس از خروج از توافق هسته‌ای برجام در حدود دو ماه  پیش ، با لغو معافیت‌های اعطایی به تعدادی از مشتریان سنتی نفت ایران، بر شدت تلا‌ش‌های خود برای به صفر رساندن صادرات نفت از ایران تلاش مضاعف کرد و نتیجه این شد که ایران امروز صادرات اش به ۱۰۰هزار بشکه در روز رسیده است

خبرگزاری رویترز در این باره نوشته است:   اطلاعات حاصل از نفتکش‌ها و منابع صنعتی حاکی از افت شدید صادرات نفت این کشور به ۱۰۰ هزار بشکه در روزدر ماه جاری میلادی رسیده است و حکومت ایران  را برای فروش نفت در بازار جهانی به شدت با کمبود مشتری مواجه کرده است .

رفینیتیو ایکن مربوط به پایش عملیات نفتکش‌ها، و همچنین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشتر اعلام کرده بودند : میزان صادرات نفت خام ایران در ماه قبل یعنی ژوئن، بین ۳۰۰ هزار تا ۳۵۰ هزار بشکه در روز است.در حالی که یک ماه قبل از خروج آمریکا از برجام، صادرات نفت ایران به دومیلیون و پانصد هزار بشکه در روز می رسید.

به گزارش منابع خبری علیرغم  پایین امدن شدید صادرات نفت ایران، قیمت‌های جهانی رو به کاهش بوده است. کاهش آنرا به علت افزایش تنش‌ها بین ایران و آمریکا و همچنین رویدادهای اخیر  در منطقه خلیج فارس بویژه توقیف نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز توسط سپاه پاسداران ، سبب شده معاملات نفتی تا حدی کاهش یابد.

کپلر، یکی از شرکت‌های پایش معاملات نفتی، پیشتر گفته بود: «تنش‌های جاری بین ایران و آمریکا تاثیر چندانی بر توانایی جمهوری اسلامی در فروش نفت به بازارهای خارجی نداشته است و حکومت مجبور شده  به علت نبود مشتری دست به ذخایر نفتی خود بزند و ۵۶ میلیون بشکه را در چین ذخیره کند.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران پیشتر گفته بود: شرایط کنونی ایران  بسیار دشوار و گذر از آن سخت است در این شرایط برای ایران میزان صادرات نفت از قیمت آن مهم‌تر است.

کپلر افزود: میزان دقیق صادرات نفت خام این کشور به درستی مشخص نیست چرا که کشتی های حامل نفت  ایران از راه خاموش کردن سیستم ارسال سیگنال ثبت اطلاعات بر روی شناورها نفت را جابجا می کنند .

6 دیدگاه‌

  • تحریم ها باید افزایش یابند و در همان حال مردم ایران باید درک کنند که هر روزی که از حکومت ننگین اخوندهای عمامه دار و بی عمامه میگذرد میهن عزیزمان ویرانه تر و عزیزان هم وطنمان به خاک و خون بیشتر کشیده میشوند. تاریخ را بخوانید تا بفهمید که اجنبیان جزنفع خود چیز دیگری نمیخواهند. امریکا و غیره در حال پیاده کردن هدف های خویش هستند و ما به انتظار معجزه نشسته ایم. مگر نمیگویند از تو حرکت و …
   برای نمونه خامنه ای یک فرد عراقی است و حکومت را طوری میراند که ما باید هنوز خرج این و ان را برای عراق بدهیم در حالیکه عراق میلیاردها دلار به ایران به عنوان خسارت جنگ بدهکار است.
   تا زمانی که اروپا و روسیه همانند چهل سال پیش با اخوند ها همیاری کنند این تحریم ها ممکن است تا چند سال دیگر هم طول بکشد اما اثری که ما میخواهیم نداشته باشد.

 1. هر چه فروش نفت بیشتر کاهش پیدا میکند ، جمهوری اسلامی عصبانیت و ناراحتی خود را روی خانمها و گروه‌های ضعیف پیاده میکند ، حتی آزادی پوشش داخل اتومبیل شخصی را نداریم ، بعید نیست که در آینده مجبور شویم در خانه هم با روسری و چادر باشیم ، تازه گیها فاطمه کماندوها با یک پلیس مسلح با خانم‌ها بر خورد میکنند . به دستفروشان و گروه‌های موسیقی خیابانی بند میکنند ، روزی نیست که تعدادی فعال مدنی به بهانه توهین به رهبر به زندان انداخته میشوند ، این همان ایران است که شاه میخواست ژاپن خاور میانه باشد ، نباید به نعل و به میخ زد بلکه کار این رژیم باید یکسره شود و ایران وایرلنی نجات پیدا کند، بامید آن روز

  • با سلام بنظر بنده باید از وجود پرزیدنت ترامپ و اقای نتانیاهو برای سرنگونی رژیم استفاده کرد/ زنده با ملت یهود وپاینده باد إسرائیل .
   عاشق إسرائیل ?

 2. به به ، طلای سیاه پیش خودمان میماند و بعد از رپژیم اخوندی خرج بازسازی ایرانمان خواهیم کرد.. درضمن، یادمان باشد که خاتمی مزدور ما را با یاوه گویی هاش به صندوق های رای گیری نکشاند. این دفعه دیگر نسل اریاییمان را به سوی نابودی ببشتر خواهند کشید.

Comments are closed.