تازه‌ترین خبرها از نبرد اسرائیل با تروریست‌های حماس و حزب الله

ارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای از روند نبرد با تروریست‌های حماس گزارشی ارائه کرد.

ارتش اسرائیل در بیانیه خود آورده است:

ارتش اسرائیل تروریستی را که در ترویج قاچاق از رفح برای حماس نقش داشت، از هوا به هلاکت رساند: جت های جنگنده امشب گ سایت پرتاب را که راکت های آماده برای شلیک در آن ذخیره شده بود، منهدم کردند.

پرنده نیروی هوایی تحت هدایت اطلاعاتی معاونت اطلاعات روز گذشته (سه‌شنبه) به منطقه جنوبی نوار غزه حمله کرد و تروریست وسام ابو اسحاق را که در ترویج و انجام قاچاق مهمات برای این سازمان تروریستی حماس نقش داشت، به هلاکت رساند.
ابو اسحاق در سال های اخیر قاچاق مهمات را از طریق گذرگاه رفح و از طریق تونل ها مدیریت می کند.

در طول شب، جنگنده‌های نیروی هوایی تحت هدایت فرماندهی جنوب به سایت پرتاب در منطقه رفح حمله کردند که راکت‌های آماده برای شلیک در آن ذخیره شده بود.

همچنین طی روز گذشته پرنده ها و جنگنده های نیروی هوایی به ده ها هدف تروریست ها در نوار غزه حمله کردند. از جمله اهدافی که مورد حمله قرار گرفتند، ساختمان های نظامی، جوخه های تروریستی، دهنه های تونل و غیره است.

ارتش اسرائیل تصاویری منتشر کرد که یک کارشناس موشکی جهاد اسلامی فلسطین به نام فادی الودیعه را در یونیفورم سازمان پزشکان بدون مرز نشان می‌دهد. او سه‌شنبه در حمله پهپادی در غزه کشته شد. پزشکان بدون مرز این شخص را کارمند خود اعلام کرد و گفت او تهدیدی برای کسی نداشته است

در خبری دیگر در مورد مذاکرات ایالات متحده و دولت اسرائیل برای ارسال تجهیزات نظامی خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکا گزارش داد که مقام‌های ارشد ایالات متحده در واشینگتن به یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل گفتند که همچنان درگیر روند توقف ارسال محموله مهمات سنگین برای اسرائیل هستند و این موضوع در حال بررسی است

کارشناسان و آگاهان امور این ارزیابی را ارائه می‌دهند که احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار میان اسرائیل و حزب الله لبنان اجتناب ناپذیر است و این جنگ را به علت اقدامات تحریک آمیز حزب الله ارزیابی می‌کنند.

تحلیل حسن هاشمیان در این باره:

آقای منشه امیر نیز روز گذشته در تحلیلی احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار میان اسرائیل و حزب الله لبنان و همچنین وارد شدن رژیم اسلامی به جنگ را مورد ارزیابی قرار دادند: