تازه ترین خبرها از نبرد اسرائیل با تروریست‌های حماس

جنگنده‌های نیروی هوایی اسرائیل شب گذشته به تعدادی از اهداف حزب‌الله در خاک لبنان حمله کردند. از جمله اهدافی که مورد حمله قرار گرفت، یک انبار تسلیحات در منطقه میس الجبل و ساختمان‌های نظامی این سازمان در مناطق عیتا‌الشعب و الخیام بود.

در همین حال خبرگزاری فرانسه به نقل از دیپلمات‌ها خبر داد که در پی حمله اسرائیل در رفح، شورای امنیت سازمان ملل روز سه‌شنبه جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد.

ارتش اسرائیل اعلام کرد به دنبال به صدا درآمدن آژیرها در منطقه ایلات، نیروی هوایی ارتش با موفقیت دو پرتابه متخاصم را که از سمت شرق به خاک اسرائیل نزدیک شده بودند، رهگیری کرد.

در اطلاعیه ارتش اسرائیل آمده این حمله منجر به هیچ آسیبی نشده و دو وسیله هوایی وارد خاک اسرائیل نشدند.

در اطلاعیه ارتش اسرائیل آمده این حمله منجر به هیچ آسیبی نشده و دو وسیله هوایی وارد خاک اسرائیل نشدند.

از سوی دیگر کانال صابرین‌نیوز، وابستە بە سازمان حشدالشعبی تحت حمایت جمهوری اسلامی، با انتشار ویدیویی از حمله هوایی نیروهای موسوم به مقاومت عراق به ایلات خبر داد.

ارتش اسرائیل دیروز  اعلام کرد که چند سایت حزب‌الله در جنوب لبنان که از سمت آن راکت‌هایی به شمال اسرائیل شلیک شده را هدف قرار داده است

ارتش اسرائیل با انتشار گزارشی جزئیات بیشتری از عملیات خود برای خنثی سازی برنامه های تروریستی را فاش ساخت.

ارتش در گزارش خود آورده است:

پس از دستگیری تروریستی، یک بمب دستی کشف شد. اسناد این ماموریت ها توسط نیروهای تیم رزمی ۴۶۰ در جبلیه کشف و نبرد شد.

در جریان نبرد در قلب جبلیه، نیروهای تیم نظامی بیش از صد زیرساخت تروریستی را منهدم کردند و همچنین این سلاح ها، دهانه تونل ها و جوامع رزمی سازمان تروریستی حماس را شناسایی و منهدم کردند.

مبارزان تروریستی که تسلیم شده بودند دستگیر و به سرعت توسط بازپرس واحد ۵۰۴ بازجویی شدند. بر اساس این اطلاعات، نیروها ذخایر نظامی و تجهیزات ارتباطی یاروش بردند، بشکه های انفجاری، نارنجک های دستی، سلاح های کلاشینکف و سایر تجهیزات خرابکارانه و نظامی را منهدم کردند.

رزمندگان تیم رزمی در حال نبرد با جوخه های تروریستی هستند که در پوشش غیرنظامی پنهان شده اند و از داخل مدارس به سمت آنها موشک های ضد تانک شلیک می کنند. در این مستند می توانید این سلاح ها را که نیروهای UNRWA در کیف های مدرسه کشف کردند و یک تانک که پس از شلیک موشک ضد تانک به آن به جنگ ادامه داد را مشاهده کنید.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز دوشنبه در پارلمان این کشور گفت: «تا دستیابی به اهدافمان و برافراشته شدن پرچم پیروزی به جنگ ادامه می‌دهیم.»

او تسلیم شدن کشورش را پیروزی بزرگی برای تروریسم و جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت اگر تسلیم شویم، قتل عام و کشتار بازمی‌گردد.