تاکید دوباره نخست وزیر اسرائیل: «رژیم ایران گستاخ تر شده و خطر افزایش یافته است»

نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل، یک بار دیگر از خطرات امنیتی از جانب رژیم ایران علیه اسرائیل سخن گفت و بی آنکه از پرزیدنت ترامپ و ارتش آمریکا نام ببرد گفت که “رویدادهای اخیر در رابطه با سوریه موجب گستاخی رژیم ایران گردیده و خطرات آن را افزایش داده است”.

نتانیاهو که در آئین اعطای سردوشی به فارغ التحصیلان دانشکده افسری، و در حضور امیران ارتش سخن می گفت، تاکید کرد که اسرائیل خود را برای رویارویی با هرگونه احتمالی آماده می سازد و اوضاع را کاملا زیر نظر دارد.

نخست وزیر هشدار داد که اوضاع در خاورمیانه رو به وخامت می رود و فرصت های تازه‌ای برای حکومت ایران به وجود می‌آورد که بکوشد بر شدت تلاش ها برای تسلط بر منطقه و محاصره اسرائیل بیافزاید. نتانیاهو این ارزیابی را در ماه‌های اخیر بارها تکرار کرده و با استناد به آن گفته است که باید یک دولت وحدت ملی در اسرائیل برپا شود و بودجه‌های بیشتری برای تقویت امنیت کشور اختصاص یابد.

مقامات اسرائیلی و کارشناسان امور اطلاعاتی اسرائیل در ماه‌های اخیر گفته اند که تصمیم پرزیدنت ترامپ برای بیرون بردن سربازانش از سوریه، به نوعی ضعف ایالات متحده از جانب حکومت ایران تعبیر گردید و گستاخی آن را بیشتر کرد.

نتانیاهو در حالی ارزیابی بدبینانه خود را در سخنرانی در برابر امیران ارتش ارائه کرد که روز گذشته (پنجشنبه) حزب الله لبنان به سوی یک پهپاد اطلاعاتی اسرائیل بر فراز خاک آن کشور شلیک کرد، ولی به پهپاد آسیبی نرسید و در پایان انجام ماموریت، به اسرائیل باز گردانیده شد. حزب الله به دروغ ادعا کرد که بر اثر آتش زمینی، این پهپاد آسیب دیده و سقوط کرده است. حزب الله حتی فیلم کوتاهی نشان داد که در آن، ظاهرا جنگنده های اسرائیلی محل سقوط پهپاد در داخل لبنان را بمباران می کنند. ولی آشنایان امور گفتند که این فیلم متعلق به گذشته بوده و حزب الله به جعل خبر پرداخته است.

این نخستین بار است که حزب الله جرات می کند به سوی پرنده های نظامی اسرائیل که بر فراز خاک لبنان به انجام ماموریت می پردازند، آتش گشاید.

همچنین شب گذشته یک خمپاره از داخل نوار غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک گردید که در زمین باز سقوط کرد و آسیبی وارد نساخت.

کارشناسان اسرائیلی این دو رویداد را نشان دیگری از بحرانی تر شدن اوضاع منطقه می دانند.

 

2 دیدگاه‌

  1. چرا از کشورهای ابردزد اروپا و اسیا نمیخواهید که از پشتیبانی این رژیم خونخوار دست بردارند؟

    با سیاست های غلط و یا موذیانه شماها کشور ایران در حال نابودی است.

    مردم ایران باید در تهران در جلوی سفارت های ابردزدان جمع بشوند تا اعتراضات مدنی انها به گوش جهانیان برسد.

  2. خوب این نشان دهنده این است که سیاستهای نتانیاهو در سالهای گذشته کاملا اشتباه بوده و امنیت اسرائیل را بیش از پیش به خط انداخته. بزرگترین اشتباه نتانیاهو این بود و هست که فکر میکند ایران در مقابل اقداماتش فقط تماشا میکند و جوابی نمیدهد. اولا ایران ، اعراب نیست ثانیا آن دوران گذشته. در همین متن بالا اسرائیل از اینکه حزب الله به تجاوز پهباد جواب داده و بسمت آن شلیک کرده متعجب شده است در صورتیکه امری کاملا معمولی و منطقی است.

Comments are closed.