تبریز به پا خاست؛ شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و درگیری با ماموران سرکوبگر رژیم

امروز شنبه دوم مردادماه، مردم شهر تبریز در همبستگی با اعتراضات خوزستان به پا خاستند.

مردم تبریز با شعارهای «آذربایجان اویاقدیر، خوزستانا دایاقدیر» (آذربایجان بیدار است، پشتیبان خوزستان است) ، «آذربایجان، الاهواز، اتحاد، اتحاد» و «مرگ بر خامنه‌ای» دست به تظاهرات زدند. نیروهای سرکوبگر رژیم نیز، طبق معمول به مردم یورش بردند.

اینترنت هم در این شهر مانند شهرهای خوزستان، مختل شد.

دستگیری‌ها در تبریز

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز شنبه دوم مرداد، دو شهروند تبریزی به نام‌های «اولدوز قاسمی و «صمد لادوندی‌»، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گفته یک منبع آگاه، آقای لادوندی که در جریان اعتراضات‌ خیابانی‌ امروز در شهر تبریز‌ بازداشت شده، حدودا ۳۰ ساله و ساکن شهرستان تبریز است.

همچنین به گزارش این خبرگزاری،  طی روزهای گذشته ۲ شهروند به نام های وحید ابهری و مجتبی عبدلی توسط نیروهای امنیتی در شهرهای تبریز و بستان آباد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین روز جمعه ۳۱ تیرماه، ۵ شهروند دیگر به نام های رحیم ساسانی، یاشار پیری، محسن عباسپور، سعدالله ساسانی و محمد پورعلی، در شهر خواجه در اطراف تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفتیش خودروی این شهروندان تلفن‌های همراهشان توسط ماموران امنیتی ضبط شد. این ۵ شهروندان صبح روز جمعه یکم مردادماه آزاد شدند.

ناآرامی در دیگر شهرها

همزمان با تبریز، خبر می‌رسد که خوزستان در شب دهم اعتراضات، ملتهب است و اینترنتت همچنان در این شهر قطع و یا مختل شده است. رژیم از ترس ارسال فیلم‌های اعتراضات مردم و جنابات ماموران امنیتی‌اش، اینترنت و حتی برق را قطع می‌کند.

همچنین گزارشهای دیگری که هنور تانیید نشده، حاکی از آن است که شهرهای بجنورد در خراسان، فولادشهر در  اصفهان و سقز در کردستان، در همبستگی با اعتراضات خوزستان، دست به تجمع و اعتراض زده‌اند. فیلمی که منتسب به ناآرامی در شهر سقز است، نشان از حصور سنگین نیروهای سرکوبگر حکومتی و بستن خیابان توسط مردم دارد.

مجموعه فیلم‌هایی از اعتراضات امروز مردم تبریز در همبستگی با خوزستان: