تب جنگ بالا رفته، ولی دیدار هیات تلاشگران ایرانی مقیم آمریکا از اسرائیل، همچنان خبرساز است

دیدار گروهی از ایرانیان تلاشگر مقیم ایالت متحده از اسرائیل همچنان مورد کنجکاوی رسانه های اسرائیلی و فارسی زبان قرار دارد و نشان دیگری از افزایش دوستی ملت ایران با ملت اسرائیل تلقی شده است.

جزئیات این دیدار در حالی دوباره مطرح می شود که رژیم ایران دوباره زبان به تهدید علیه اسرائیل گشوده و در واکنش به سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در مجمع عمومی، به این کشور هشدار می دهد که مبادا به فکر حمله به تاسیسات اتمی ایران بیفتد.

در حالی که رژیم ایران، در تهران و مشهد یک ساعت دیجیتال بزرگ نصب کرده که با شمارش معکوس، ظاهرا روز و لحظه نابودی اسرائیل را نشان می دهد، شماری از تلاشگران سیاسی ایرانی در ایالات متحده که از “پیمان کوروش و اسرائیل”، بر وزن “پیمان ابراهیم” بین کشورهای عرب و اسرائیل، سخن می گویند میهمان کشور اسرائیل بودند و از مناطق مختلف این کشور دیدن کردند و ملاقات هایی نیز با ایرانیان اسرایئل داشتند و با به اهتزاز درآوردن پرچم شیر و خورشید در کنار پرچم اسرائیل، پیمان دوستی خود با این کشور را نشان دادند.

بسیاری از اعضای این گروه افرادی بودند که برای نخستین بار به اسرائیل می آمدند و در کشوری پا می گذاشتند که حکومت ستیز جوی کنونی در ایران، آن را “غاصب و نامشروع” لقب می دهد و علنا از نابودی آن سخن می گوید  و وطن ایرانیان را به اشغال خود درآورده است.

شبکه تلویزیونی “ایران اینترنشنال” امروز (سه شنبه) گزارشی را درباره این دیدار تاریخی بازپخش کرد و اشکان صفایی گزارشگر این شبکه در اسرائیل تصاویر متعددی را از دیدار آن گروه از نقاط مختلف اسرائیل انتشار داد و با شماری از آنان سخن گفت.

یکی از نقاطی که مورد بازدید این میهمانان قرار گرفت، بلندی های گولان و خط مرزی اسرائیل با سوریه بود. اکنون بیش از سه سال است که رژیم ایران می کوشد با استقرار نظامی در سوریه، خود را به خاک اسرائیل نزدیک کند و با حملات مداوم ارتش اسرائیل برای خنثی کردن آن روبرو می باشد.

مرز اسرائیل با لبنان نیز یکی از نقاط مورد بازدید این هیئت از میهمانان ایرانی بود. آن ها به نقطه ای از جنوب لبنان نزدیک شدند که احمدی نژاد در سال های ریاست جمهوری یک پارک تفریحی برای شیعیان جنوب لبنان را در آن جا افتتاح کرده بود.

دیدار از یک موضع ارتش اسرائیل در مرز با لبنان، برای اعضای این گروه ایرانی که برخی از آنان از افسران برجسته ارتش شاهنشاهی بوده اند، بسیار جالب بود. فرماندهان اسرائیلی برای آنان تعریف کردند که چگونه با تعرضات حزب الله مبارزه می کنند و عملیات تحریک آمیز آن ها را خنثی می سازند.

احمد باطبی جوان تلاشگر ایرانی که در جریان اعتراض های گسترده مردمی در تهران با پرچم خون آلود دیده شد و این عکس در سراسر جهان انتشار یافت، یکی از مهمانان ایرانی این سفر بود. او در خط مرزی اسرائیل و لبنان، متقابلا پرچم شیروخورشید ایران را به اهتزاز در آورد و به گزارشگر ایران اینترنشنال گفت که با این اقدام نمادین می خواهد بگوید که پیوند ایران و اسرائیل پایدار است و پاسخی به رژیم ایران می باشد.

احمد باطبی به خبرنگاران گفت: اگر رژیم ایران ادعا می کند که کشور لبنان عمق استراتژیک آن حکومت است، من با این اقدام می خواستم نشان دهم که ما هم عمق استراتژیک کشور اسرائیل می باشیم. او گفت: «من پرچم شیروخورشید را که پرچم واقعی ملت ایران است، در برابر پرچم جعلی رژیم اسلامی ایران بالا بردم که بدانند ملت ایران با ملت اسرائیل ستیزی ندارد.

برخی از میهمانان، از بلندپایگان رژیم پیشیم ایران بودند که هنگام دیدار از آبادی های کشاورزی اسرائیل و برنامه های شیرین کردن آب دریا، آرزو کردند که ایران در آینده دوباره بتواند از این تجربیات اسرائیل بهره بگیرد.